Zavřít reklamu

Platforma Apple TV+ má za sebou neskutečný úspěch. Co se týče ohodnocení jeho tvorby vlastně ani nemůže být větší. Jen jeden film v roce totiž získá Oscara za nejlepší film. A právě tím je V rytmu srdce z produkce Applu. Letošní ceny Oscar tak vlastně potvrdily, že kdo se těšil na otevření platformy širšímu obsahu, těšil se marně. 

Když Apple představil svou platformu Apple TV+, bylo jasné, že to na trhu VOD služeb bude mít těžké. Neměl totiž obsah, kterým by oslovil masy. Šel svou cestou a nesnažil se zalíbit každému. Pečlivě si vybírá obsah, který poskytne, přičemž všechen je Apple Originál, pro jinou produkci prostor není. Mnozí jsme jej tedy podceňovali, a mysleli si, že přece s takovou hrstkou titulů, které navíc nepatří do úplného mainstreamu, nemůže uspět.

Jako jasný posun se jevilo otevřít platformu i jiné produkci. Ostatně už v rámci ní nabízí mnoho „cizích“ titulů k vypůjčení nebo koupení. Stačilo by je přece jen uživateli poskytnout v rámci předplatného. Jenže nyní se ukázalo, že Apple nechce svou službou konkurovat Netflixu a ostatním. Navíc se zdá, že ani nemá chuť a ostatně také nutnost rozšiřovat se nějak víc, aby se uměle zalíbil. Je to jasně opačná strategie od zajetých služeb, které přidávají různě kvalitní obsah s pokud možno nejširším dabingem, aby oslovily co nejvíce diváků.

Ať tedy bude budoucnost služby jakákoli, je to ta, která jako první dostala Oscara za nejlepší film roku. Nebyl to ani Netflix, ani HBO, ani Disney. A to Applu nikdo neodpáře. To, že k tomu přibyly ještě další dvě sošky je pak milý bonus. Obsah do platformy postupně přibývá, některý je zajímavější než jiný, ale žádný není takový jako jinde. Sázka na originalitu tedy Applu poměrně vyšla.

Friday Night Baseball 

Apple je americká společnost, a i když se to zbytku světa líbit nemusí, logicky je jeho domácí trh a zaměření na tamní obyvatele. Proto se také na Apple TV+ rozjede páteční baseball – pro americké uživatele (a pár dalších „vyvolených“). Je to super tah společnosti, protože tento sport je tam extrémně oblíbený, ale mimo USA už takový dosah nemá. Jenže zde je vidět právě to, že americký občan je na prvním místě.

Apple by mohl poskytnout jakékoli přenosy by chtěl, protože financí na to má víc než kdokoli jiný. Kdyby získal Ligu mistrů ve fotbale, měl by takový záběr, že by jej to vystřelilo úplně jinam. Jenže tím se zase vracíme k tomu, že Apple nechce a asi mu to už nemůžeme mít za zlé, když má za sebou takové výsledky. 

.