Zavřít reklamu

Apple Music a Spotify u nás mají novou konkurenci. Do Česka dnes dorazila YouTube Music – hudební streamovací služba od YouTube, která nabízí několik specifických funkcí a má pravděpodobně nejširší nabídku obsahu ze všech. Spolu s ní přišla také služba YouTube Premium, tedy prémiový YouTube bez reklam, s možností stahování videí a dalšími benefity.

YouTube Music funguje na stejném principu jako Spotify – v základu je zdarma, avšak s reklamami. Se členstvím Premium získáte možnost poslouchat hudbu bez reklam, na pozadí a v offline režimu. Službu je možné si vyzkoušet na měsíc zdarma, každý další započatý měsíc stojí 149 Kč a v případě rodinného členství (až pro 6 osob) je měsíční poplatek stanoven na 229 Kč.

Na iOS jsou poplatky bohužel vyšší – pravděpodobně kvůli provizi Applu – a individuální členství vychází na 199 Kč a rodinné na 299 Kč měsíčně.

[appbox appstore id1017492454]

Pokud máte předplacený Google Play Music, tak automaticky získáte přístup k YouTube Music Premium za stejnou cenu. Google Play Music se nikterak nemění a uživatelé budou stále mít přístup k zakoupené hudbě i oblíbeným playlistům.

Hudební streamovací služba od YouTube má rozhodně čím zaujmout. Sofistikované je zejména vyhledávání, kdy není nutné napsat konkrétní jméno interpreta, alba či skladby, ale klidně jen „ten fotbalový song z Afriky“ nebo „tu francouzskou od Tata Bojs“ a aplikace si už se vším poradí – i když třeba část textu písně napíšete špatně. Zajímavá je také funkce Mix, která každý den vytvoří playlist na základě vašich preferencí a automaticky ho stáhne do telefonu pro offline přehrávání na cestách.

YouTube Music dokonce vybírá hudbu i podle vaší polohy a na základě toho doporučuje playlisty. Kromě skladeb a alb z rozsáhlých katalogů hudebních společností vsází Google také na obsah, který má k dispozici v rámci YouTube. Nechybí tak různé raritky, jež v jiných streamovacích službách nenajdete, nebo záznamy z živých vystoupení a podobně. Díky tomu tak není potřeba se spoléhat pouze na poslech, ale kdykoli můžete přepnout i na video a užít si videoklip či záznam koncertu k dané skladbě.

Přichází i YouTube Premium

Službou YouTube Music to ale nekončí. Ode dneška je v Česku také YouTube Premium, se kterou je možné všechna videa na YouTube sledovat bez reklam, stahovat je pro offline zhlédnutí a nechat je přehrávat na pozadí. Navíc tím získáte přednostní přístup k pořadům a filmům z dílny YouTube Originals včetně slavných seriálů Cobra Kai, Origin, Wayne, F2 Finding Football nebo Weird City.

Taktéž YouTube Premium je možné si vyzkoušet na měsíc zdarma, a to přímo zde. Po uplynutí bezplatného období stojí služba 179 Kč měsíčně. Rodinné členství vychází na 269 korun.

youtube
.