Zavřít reklamu

Historicky první generace iPadu se v roce 2010 setkala s jednoznačným úspěchem. Je pochopitelné, že se Apple rozhodl na tento úspěch navázat, a stejně tak je pochopitelné, že v té době panovaly ze „sequelu“ iPadu nemalé obavy. Pojďme dnes v kostce zavzpomínat na to, jak dopadlo uvedení iPadu druhé generace na trh.

Píše se 11. březen roku 2011. Japonsko zasáhla ničivá tsunami, Saúdskou Arábií zmítají protesty, Mel Gibson je je obviněn z napadení své bývalé partnerky a Apple pouští do světa netrpělivě očekávaného mladšího sourozence svého prvního iPadu. Druhá generace tabletu Apple se může pochlubit rychlejším dvoujádrovým procesorem A5 v lehčí konstrukci. Je to také první iPad, který je vybaven přední kamerou s rozlišením VGA a zadní kamerou s rozlišením 720p.Je na jeho vydání příliš brzy? Osvědčí se Applu každoroční hardwarové aktualizace iPadu? Najde si i druhá generace jablečného tabletu svou cílovou skupinu? S příchodem nového modelu vyvstala celá řada otázek.

Ačkoli prodeje iPadu dnes ve srovnání s iPhonem spíše blednou, původní iPad se stal jedním z největších úspěchů společnosti Apple. Když byl v lednu 2010 představen, stal se okamžitě nejzajímavějším novým přístrojem na světě. Když se původní iPad začal prodávat, stačil necelý měsíc na to, aby se prodalo 1 milion kusů – tedy polovina doby, za kterou Apple tehdy prodal tolik iPhonů. Během prvního roku Apple prodal přibližně 25 milionů iPadů, což z tabletu učinilo nejúspěšnější uvedení nové kategorie produktů v historii Cupertina. Už po šesti měsících překonal prodej Macu. O úspěchu prvního iPadu nešlo ani v nejmenším pochybovat, a iPad 2 měl tedy co dohánět. Podařilo se mu to? Jedním slovem „ano“.

Druhá generace tabletu Apple si zachovala velikost displeje, cenu i kapacitu svého předchůdce, ale do těla tenčího o třetinu vměstnala více výkonu. S tloušťkou pouhých 0,34” byl dokonce tenčí než tehdy aktuální iPhone 4. Řada iPad 2 se také rozrostla o novou barvu: nyní se dodávala v černé a bílé variantě. Mřížka reproduktoru také obepínala zadní stranu zařízení, což uživatelům poskytovalo lepší kvalitu zvuku. Současně s iPadem 2 se objevil nový magnetický kryt Smart Cover od společnosti Apple, který tabletu dodával potřebnou ochranu, a zároveň nebyl zbytečně robustní.

Nakonec iPad 2 vydržel na trhu působivě dlouho. Překonal iPad 3 i iPad 4. Apple iPad druhé generace se prodával až do roku 2014.

.