Zavřít reklamu

V červenci roku 2008 se začal prodávat iPhone 3G. Společnost Apple měla co dělat, aby splnila veškerá vysoká očekávání, spojená s novou generací svého smartphonu. Oproti svým předchůdcům nabízel iPhone 3G například očekávanou GPS nebo podporu 3G sítí. Kromě toho Apple svůj nový smartphone doplnil zbrusu novým operačním systémem, jehož součástí byla vylepšená aplikace Mail, navigace turn-by-turn a především App Store.

Krásné nové funkce

U iPhonu 3G se Apple dočasně rozloučil s hliníkem a oblékl svůj novým smartphone do tvrzeného polykarbonátu. iPhone 3G byl k dostání v černé a bílé barevné variantě. 3G konektivita, kterou jsme zmínili v úvodu, znamenala opravdu znatelné vylepšení. Díky ní se výrazně zrychlil přenos dat a vylepšila se také kvalita signálu. Stejně vítaná byla i funkce GPS, která v roce 2008 nebyla zdaleka takovou samozřejmostí jako dnes.

Navzdory výrazným hardwarovým vylepšením se Applu navíc podařilo zavést u iPhonu 3G relativně snesitelnou cenu. Zatímco první iPhone se prodával za 499 dolarů, za iPhone 3G v 8GB verzi zákazníci zaplatili “pouhých” 199 dolarů.

iPhone 3G nesl modelové označení A1241 (celosvětová edice) a A1324 (čínská edice). V černé barvě byl k dostání v 8GB a 16GB verzi, v bílé barvě pouze v 16GB verzi a byl vybaven 3,5palcovým Multi-Touch LCD displejem s rozlišením 320 x 480 pixelů. Podporoval operační systémy iOS 2.0 až iOS 4.2.1, byl poháněn 620MHz procesorem Samsung ARM a disponoval 128MB paměti.

Milion na počkání

iPhone 3G se prodával velice dobře a v průběhu prvního víkendu od uvedení se Applu podařilo prodat celý jeden milion kusů.

Firma tuto skutečnost oznámila světu v oficiální tiskové zprávě. iPhone 3G se v té době prodával celkem v jedenadvaceti zemích světa, a to jak ve Spojených státech, tak i v Evropě, Austrálii i Asii. “iPhone 3G zažil skvělý zahajovací víkend,” uvedl tehdy Steve Jobs ve svém oficiálním prohlášení. “Trvalo 74 dní, než se podařilo prodat první milion původních iPhonů, takže nový iPhone 3G má za sebou jednoznačně báječný celosvětový start,” dodal.

Úspěchu iPhonu 3G se nelze příliš divit. Přístroj přinesl funkce, po kterých uživatelé dlouho toužili, nabízel  lepší výkon a znatelně vyšší rychlost a to vše za relativně snesitelnou cenu.

Jedním z významných faktorů oblíbenosti iPhonu 3G bylo bezesporu také zpřístupnění platformy vývojářům třetích stran. Uživatelé byli z App Storu nadšeni a po jeho oficiálním spuštění ho vzali doslova útokem. iPhone 3G si chválila i média, která ho mnohdy označovala za telefon, který nabízí „více za méně“.

Čeští uživatelé na iPhone 3G jistě vzpomínají ještě v jedné souvislosti – jednalo se totiž o historicky první iPhone, který bylo možné legálně zakoupit i v tuzemsku.

Zdroje: Cult of Mac, Apple, iMore

.