Zavřít reklamu

Již příští týden, konkrétně od 7. do 11. června, nás čeká další ročník pravidelné vývojářské konference Applu, tedy WWDC21. Než se jí dočkáme, budeme si na stránkách Jablíčkáře připomínat její bývalé ročníky, především ty staršího data. Zavzpomínáme ve stručnosti na to, jak uplynulé konference probíhaly a jaké novinky na nich Apple představil.

Ve včerejším díle našeho seriálu o historii vývojářských konferencí Applu jsme zavzpomínali na WWDC 2005, dnes se posuneme o pouhé tři roky a připomeneme si konferenci WWDC 2008, která se opět konala v prostorách Moscon Center. Jednalo se o dvacátou vývojářskou konferenci Applu, a proběhla ve dnech 9. – 13. června roku 2008. WWDC 2008 byla zároveň historicky první vývojářskou konferencí, jejíž účastnická kapacita byla beznadějně naplněná. Mezi nejvýznamnější body zde patřilo představení iPhonu 3G a jeho App Storu, tedy on-line obchodu s aplikacemi pro iPhone (potažmo iPod touch). Spolu s ním Apple představil také stabilní verzi vývojářského balíčku iPhone SDK, operační systém iPhone OS 2 a operační systém Mac OS X Snow Leopard.

Model 3G oproti svému předchůdci nabízel právě onu podporu sítí třetí generace, jinak se toho moc nezměnilo. Nejviditelnější změnou bylo použití plastových zad namísto těch hliníkových. Mezi další novinky na této konferenci patřila přeměna jablečné on-line služby .Mac na MobileMe – tato služba se nicméně nakonec nesetkala s takovou odezvou, jakou Apple původně očekával, a o něco později byla nahrazena iCloudem, který funguje dodnes. Co se operačního systému Mac OS X Snow Leopard týče, Apple na WWDC 2008 avizoval, že tato aktualizace nepřinese žádné nové funkce.

 

.