Zavřít reklamu

V celé řadě dílů našeho pravidelného seriálu, zabývajícího se historií společností Apple, jsme se věnovali osobě Steva Jobse. Jinak tomu nebude ani v dnešním díle, kde kromě spoluzakladatele Applu hraje hlavní roli jeho ukradený iPad… a klaun.

Jedná se o poměrně bizarní a relativně málo známý příběh se šťastným koncem, ale pozoruhodnou zápletkou, kdy se ukradený iPad Steva Jobse objevil v rukou klauna, vystupujícího na dětských představením v sanfranciském zálivu. Začněme ale popořádku.

Krádeže jsou nemilá věc, a bohužel se nevyhýbají ani domům takových osobností, jako je Steve Jobs. Když v domě Jobsovy rodiny probíhala rekonstrukce, zavítal do budovy nezvaný host, který si odsud odnesl majetek v hodnotě 60 tisíc dolarů, a to včetně několika počítačů Mac, iPhonů, iPodů, iPadů, šperků Tiffany, šampaňského Cristal, mixéru a výrobníku sody.

Odcizil také peněženku Steva Jobse – v té byl pouhý 1 dolar. Nutno podotknout, že ke krádeži došlo v roce 2012, tedy v době, kdy byl Jobs již po smrti. Kariem McFarlin, zloděj, který se k činu později přiznal, dal iPad svému kamarádovi Kennethu Kahnovi, aby mu splatil dluh. Kahn, který o bývalém majiteli iPadu neměl tušení, se nepokoušel přistupovat k žádným osobním souborům v tabletu. Což je dobře – iPad mohl čistě teoreticky obsahovat důvěrné informace týkající se společnosti Apple.

Místo toho Kahn, který vystupoval pod pseudonymem Kenny the Clown, použil iTunes k nahrání skladeb, které chtěl použít jako součást svého vystoupení. Jakmile se ale připojil k internetu, dorazila k jeho dveřím policie, která si přišla vyzvednout odcizený iPad. Celý příběh skončil zatčením Kariem McFarlina, a navrácení odcizených předmětů zpět Jobsově rodině.

.