Zavřít reklamu

Když první iPad od Applu spatřil světlo světa, nebylo příliš jasné, zda se vůbec bude jednat o perspektivní a úspěšný produkt. Koncem března roku 2010 se ale v médiích začaly objevovat první recenze, ze kterých bylo více než jasné, že jablečný tablet bude jednoznačným hitem.

Většina recenzentů se jednoznačně shodla hned na několika bodech – iPadu chyběla podpora technologie Flash, USB konektor a funkce multitaskingu. Přesto ale novinka z dílny cupertinské společnosti všechny nadchla, a list USA Today psal, že „první iPad je jednoznačným vítězem“. iPad byl součástí poslední významné kategorie nových produktů od Applu, která vznikla ještě pod dohledem Steva Jobse. Ten v průběhu svého druhého působení v Applu dohlížel mimo jiné na uvedení hitů, jako byl iPod, iPhone, nebo služba iTunes Music Store. První iPad byl představen 27. ledna roku 2010. S výjimkou několika vzácných (a pečlivě vybraných) veřejných vystoupení se však svět nedozvěděl mnoho informací o tom, jak dobře tablet funguje, dokud se nezačaly objevovat první recenze. Stejně jako dnes Apple i tehdy pečlivě kontroloval, která média dostala první iPad. Recenzních kousků se dočkaly například redakce The New York Times, USA Today nebo třeba Chicago Sun-Times.

Verdikty těchto několika málo prvních recenzentů se ukázaly jako pozitivní, jak většina potenciálních majitelů doufala. List The New York Times psal nadšeně o tom, že si nový iPad musí zákonitě každý zamilovat. Walt Mossberg z All Things D označil iPad za „zcela nový typ počítače“ a dokonce přiznal, že díky němu téměř ztratil zájem o používání svého notebooku. Andy Inhatko z deníku Chicago Sun-Times básnil o tom, jak iPad „vyplnil mezeru, která je na trhu již nějakou dobu“.

Většina prvních recenzentů se ale zároveň také shodla na tom, že iPad nedokáže plnohodnotně nahradit notebook, a že slouží spíše ke konzumaci obsahu než k tvorbě. Kromě recenzentů nadchl nový iPad samozřejmě také běžné uživatele. Během první roku se podařilo prodat zhruba 25 milionů kusů iPadů, což jablečný tablet pasovalo na nejúspěšněji uvedenou novou kategorii produktů společnosti Apple.

.