Zavřít reklamu

V září roku 2014 představila společnost Apple své dva nové smartphony – iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Obě novinky se od předchozích generací jablečných smartphonů výrazně lišily, a to nejenom svým vzhledem. Oba telefony byly podstatně rozměrnější, tenčí, a měly zaoblené hrany. Přestože na obě novinky zpočátku mnozí pohlíželi spíše skepticky, iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus se nakonec podařilo utržit rekordy v prodejích.

V průběhu prvního víkendu od uvedení do prodeje se společnosti Apple podařilo prodat neuvěřitelných 10 milionů kusů iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus. V době, kdy byly tyto modely vydány, se ve světě začaly těšit čím dál větší oblibě takzvané phablety – smartphony s velkými displeji, které se svými rozměry blížily tehdejším menším tabletům. iPhone 6 byl vybaven 4,7-palcovým displejem, iPhone 6 Plus dokonce 5,5-palcovým displejem, což byl v té době ze strany Applu pro mnohé relativně překvapivý krok. Zatímco designu nových jablečných smartphonů se někteří vysmívali, hardwaru a funkcím vcelku nebylo co vytknout. Oba modely byly osazené procesorem A8 a vybavené vylepšenými fotoaparáty. Kromě toho Apple své novinky vybavil NFC čipy pro využívání služby Apple Pay. Zatímco někteří skalní příznivci Applu byli nezvykle velkými smartphony zaskočeni, jiní si je doslova zamilovali a vzali objednávky útokem.

“Prodeje iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus o prvním víkendu předčily naše očekávání, a my nemůžeme být šťastnější,” uvedl tehdy CEO Applu Tim Cook, a poděkoval zákazníkům za to, že se zasloužili o překonání všech předchozích rekordů v prodejích. Se zahájením prodeje iPhonu 6 a 6 Plus byly ale spojené také jisté problémy s dostupností. “S lepšími dodávkami bychom mohli prodat mnohem více iPhonů,” přiznal tehdy Tim Cook, a ujistil uživatele, že Apple usilovně pracuje na splnění všech objednávek. Dnes se již Apple přesným počtem prodaných kusů svých iPhonů nechlubí – odhady příslušných čísel zveřejňují nejrůznější analytické firmy.

 

.