Zavřít reklamu

V roce 1999 se hudebními hitparádami v televizích prohnala jako hurikán píseň Californication od funk rockových Red Hot Chilli Peppers. Píseň se stala evergreenem kapel, bezesporu jednou z jejich nejoblíbenějších skladeb. Slávu samotnému videoklipu ale kromě chytlavé melodie přineslo i jeho samotné vizuální zpracování. To ukazovalo jednotlivé členy kapely jako hrdiny v neexistující videohře. To už však úplně neplatí, protože díky jednomu vývojáři si hru z legendárního videa můžete nyní zahrát i vy.

Videoklip, který má na Youtube přes devět set milionů zhlédnutí, přetavil v reálnou videohru vývojář Miguel Camps Orteza. Toho léta trápila skutečnost, že hra stále ještě neexistuje. Dvacet tři let od vydání videoklipu se však konečně stala realitou. V samotném videu se přesouváme mezi množstvím různých prostředí a žánrů. Orteza to vyřešil tak, že vybral sedm prostředí a na jejich základě vytvořil sedm samostatných úrovní.

Samozřejmě se Orteza potýká s problémem copyrightu. Hra tak vynechává ve svém názvu písmeno „r“ a ani samotné legendární skladby se v programu nedočkáte. Vývojář tuto skutečnost alespoň obchází tím, že vás nechá pomocí tlačítek ve hře spustit původní píseň i její různé cover verze zvlášť ve vašem prohlížeči.

 

  • Vývojář: Miguel Camps Orteza
  • Čeština: Ne
  • Cena: zdarma
  • Platforma: macOS, Windows
  • Minimální požadavky na macOS: vývojář neposkytuje minimální požadavky

 Hru Califonication si můžete stáhnout zde

Patrik Pajer

Absolvent filmu a audiovizuální kultury. Věnuje víc času psaní o hrách než jejich hraní. Budoucí krypto baron.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.