Zavřít reklamu

Kalifornský gigant se pyšní zejména tím, že jsou jeho produkty intuitivní a jednoduché k použití. Mimo to pak exceluje také v kategorii zabezpečení a soukromí, což lze pozorovat jak u jednotlivých zařízení, tak například u zabezpečení Apple ID. V tomto článku se společně podíváme na 4 triky pro správu a zabezpečení vašeho Apple ID.

Odebrání přístupu k Apple ID jednotlivým aplikacím

V poslední době je nutné pro použití drtivé většiny služeb vytvořit účet. Neustálé zadávání e-mailů, pohlaví, věku a vytváření hesla je však při nejmenším zdlouhavé, a proto existují možnosti, jak se prostřednictvím Apple ID, Facebooku nebo Google účtu lze jen několika kliknutími zaregistrovat. Obzvláště v případě Applu je toto přihlašování jedno z nejbezpečnějších, jestli si však pro tuto funkci nenajdete využití, jelikož například používáte počítač s Windows, a jednodušší je pro vás přihlášení přes Google nebo Facebook, můžete jednotlivým aplikacím odebrat přístup. Téměř stoprocentně však ztratíte všechna data, která jste si do aplikace přidali, a nutné bude vytvoření nového uživatelského účtu – pořádně si tedy tento krok rozmyslete. Přesuňte se do Nastavení, dále rozklikněte vaše jméno, následně vyberte Heslo a zabezpečení a u sekce Přihlášení přes Apple klikněte na Aplikace používající Apple ID. Zde můžete jednotlivým aplikacím odebrat přístup klepnutím na Přestat používat Apple ID. Po potvrzení dialogového okna této aplikaci odeberete přístup.

Vygenerování hesla pro konkrétní aplikaci

To, že si Apple dává záležet na zabezpečení účtu dokazuje i fakt, že i ve chvíli, kdy chcete určitou službu propojit s produkty třetích stran. Pokud chcete propojit například Kalendář na iCloudu s reproduktory Amazon Alexa anebo libovolný mailový klient s iCloudem, tak se nemůžete přihlásit pod svým klasickým heslem – je nutné si vygenerovat speciální heslo pro danou aplikaci. Ve webovém prohlížeči přejděte na stránky nastavení Apple ID, sjeďte k sekci Zabezpečení a zde klikněte na Vygenerovat heslo. Nejprve si k němu přidejte štítek, a následně vše dokončete tlačítkem Vytvořit heslo. Po vytvoření jej můžete zadat v aplikaci, ve které se potřebujete přihlásit.

Úprava informací o účtu

Pokud jste při registraci Apple ID nějaký údaj zadali špatně, a nebo v případě, že jste si změnili přímení, vytvořili novou e-mailovou adresu či dostali nový služební telefon, tak tyto údaje samozřejmě můžete měnit anebo přidat k vašemu stávajícímu Apple ID. Nejprve otevřete Nastavení, zde nahoře klepněte na vaše jméno, u této volby vyberte Jméno, telefonní čísla, e-mail, a zde už můžete jednoduše informace libovolně upravovat.

Správa rodinného sdílení

Jako ostatně u většiny poskytovatelů, i u Applu si můžete nastavit rodinné sdílení, které kromě možnosti sdílených nákupů a předplatných zajistí i přístup ke společným připomínkám a kalendářům. Pro aktivaci a správu na vašem iOS zařízení otevřete Nastavení, opět rozklikněte sekci vaše jméno a vyberte Rodinné sdílení. Zde jej můžete zapnout, vypnout a nastavovat, co se bude s rodinou sdílet.

.