Zavřít reklamu

Apple zahajuje testování další primární verze iOS 13 a vydává první betaverzi iOS 13.2. Aktualizace je prozatím určena jen vývojářům, v následujících dnech by měla být k dispozici také pro veřejné testery. Spolu s ní vyšla také první beta iPadOS 13.2.

Vývojáři si mohou iPadOS a iOS 13.2 stáhnout v Developer Center na oficiálním webu Applu. Pakliže je v iPhonu přidaný příslušný vývojářský profil, je nová verze k nalezení přímo na zařízení v Nastavení –> Obecné –> Aktualizace softwaru.

iOS 13.2 představuje významný update, který na iPhony přináší několik nových funkcí a další budou pravděpodobně přibývat v nadcházejících betaverzích. Apple do systému přidal především funkci Deep Fusion, která na iPhonech 11 a 11 Pro (Max) vylepšuje fotografie pořízené uvnitř budov a za horších světelných podmínek. Konkrétně se jedná o nový systém zpracování obrazu, který naplno využívá Neural Enginu v procesoru A13 Bionic. Za pomoci strojového učení se pořízená fotografie zpracovává po jednotlivých pixelech, čímž se optimalizují textury, detaily i případný šum v každé části snímku. Detailně jsme se funkci Deep Fusion věnovali v následujícím článku:

Kromě výše zmíněného přináší iOS 13.2 také funkci Announce Messages with Siri. Tu Apple už v červnu představil jako součást původního iOS 13, později během testování ji však ze systému odstranil. Novinka spočívá v tom, že Siri přečte uživateli příchozí zprávu (SMS, iMessage) a následně mu umožní na ni rovnou odpovědět (případně ji může ignorovat), aniž by musel sahat po telefonu. S největší pravděpodobností ale funkce nebude podporovat česky psaný text.

iOS 13.2 FB

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.