Zavřít reklamu

Doby, kdy těmi nejžádanějšími hrami byly plošinovky, jsou už nenávratně pryč. Při pohledu na dnešní herní průmysl se může zdát, že takové hry už nemají v současném světě své místo. Mezi hromadou stříleček, battle royale a RPG se ovšem jednou za čas objeví neobroušený diamant, který dá zavzpomínat na časy, kdy na konzolích vládli Crashové, Ratchetové nebo Spyrové. Jedním z prvních takových kousků, které nostalgicky vzpomínají na léta minulá, bylo Yooka-Laylee od studia Playtonic Games.

Yooka-Laylee stejně jako většina legendárních plošinovek dává do středu zájmu dvojici hrdinů, v tomto případě ještěrku Yooka a netopýra Layleeho. Ty se pak po vzoru svých předchůdců pohybují v krásně barevných úrovních, které obývá řada ještě barvitějších postaviček. Nesourodé duo pak musí během svého putování překazit plány zlému Capitalovi B, který se snaží shromáždit všechny knihy a přeměnit je v čistý zisk. Ano, svou kritiku kapitalismu se hra nesnaží moc skrývat.

Yooku a Layleeho můžete navíc na celý tenhle, přibližně patnáctihodinový, výlet vzít ve dvou hráčích. Kooperativní režim funguje během hraní celého příběhu, nemusíte tak skákat do jiného herního módu. A aby vás všechno skákání a sbírání různých předmětů nepřestalo bavit, rozsévá do své hratelnosti Yooka-Laylee i celou řadu miniher, soubojů s bossy a speciálních hříček, jež můžete hrát pouze v multiplayerovém režimu.

  • Vývojář: Playtonic Games
  • Čeština: Ne
  • Cena: 7,99 euro
  • Platforma: macOS, iOS, Windows, Linux, Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch
  • Minimální požadavky na macOS: OSX 10.11 nebo novější, procesor Intel i5-3470 na frekvenci 3,2 GHZ nebo lepší, 8 GB operační paměti, grafická karta Nvidia GeForce 675MX nebo AMD Radeon R9 M380, 9 GB volného místa na disku

 Hru Yooka-Laylee můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více