Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Myslíte si, že bez drahé zrcadlovky nikdy nepořídíte krásné fotografie? Podívejte se na výběr nejlepších fotomobilů recenzního portálu Testado.cz a nechte se přesvědčit o opaku! Fotomobily jsou cenově dostupné a spolehlivé. Fotí rychlostí blesku, kvalitní modely umožní i manuální vyladění fotek.

Přednosti fotomobilů

Možná si pamatujete, tak jste ještě před pár lety s mobilem pořídili pouze fotky nevalné kvality. To je ale minulost. Kvalita fotoaparátů v mobilních telefonech stoupá každým rokem. Fotomobily pak focení zvládají vůbec nejlépe. Zajímají vás konkrétní důvody, proč dát fotomobilu přednost před zrcadlovkou?

iPhone 11 Pro FB
Skvělými fotografiemi se pyšní i iPhone 11 Pro Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz
  • Pořízení kvalitní zrcadlovky něco stojí. Konkrétně několik desítek tisíc. To na pořízení fotomobilu nemusíte utrácet vysoké desetitisíce. Kvalitní kus zakoupíte už za cenu okolo 10 000 Kč.
  • Zrcadlovka a její doplňky v batohu zaberou nepříjemně mnoho místa. Když zvolíte fotomobil, nemusíte s sebou tahat zbytečnou zátěž navíc.
  • Používání fotomobilu je maximálně jednoduché. Stačí zamířit a vyfotit. Není nutné nic nastavovat jako u zrcadlovek.
  • Povedla se vám fotka? Bez čekání se o ni můžete podělit s rodinou či přáteli.
  • Fotografie můžete ihned sdílet také na sociálních sítích.

Naším cílem ale není úplné potopení zrcadlovek. Profesionální fotografové se bez nich stále neobejdou. A pokud chcete ostře fotit ve špatných podmínkách nebo tisknout na velký plakát, neobejdete se bez nich ani vy. Když ale při běžném focení sáhnete po kvalitním fotomobilu, za své fotografie se rozhodně nebudete muset stydět.

Klíčové parametry při výběru fotomobilu

Pokud nechcete být zklamáni, při výběru fotomobilu je vhodné sledovat několik důležitých vlastností. Zajímat vás bude počet megapixelů (Mpx), neboli rozlišení snímače. Čím více pixelů fotoaparát nabídne, tím detailnější fotografie budou. Avšak pozor, má to háček. Ani ta nejvyšší čísla vám totiž nezaručí kvalitu fotografií. Nutné je sledovat i velikost snímače. Čím větší snímač, tím více pixelů může být.

Xiaomi Mi 10 Pro
Xiaomi Mi 10 Pro je označován za nejlepší fotomobil letošního roku; Zdroj: Heureka

Pozornost věnujte také světelnosti objektivu, která se označuje hodnotou f/x. Čím nižší je toto číslo, tím více světla objektivem proniká. I ve zhoršených světelných podmínkách díky tomu pořídíte dobré fotografie. Pokud tedy toužíte po univerzálním fotomobilu použitelném za každé situace, vyberte model s co nejmenším f/x číslem.

Určitě vám neuniklo, že v posledních měsících se hitem staly mobily osazené více objektivy. Potřebujete je? Ne v každém případě. Předem si zjistěte, k čemu daný snímač slouží a jestli ho opravdu využijete. Pokud například rádi fotíte vzdálené objekty, využijete teleobjektiv. Pokud ne, za tento foťák budete jen zbytečně připlácet. Fotomobil přesně podle svých představ si vyberete u prodejce mobilních telefonů Datart.

Obal jako důležitý doplněk

Chcete, aby vám fotomobil dlouho optimálně sloužil? Je třeba ho chránit před usazováním nečistot, nárazy a pády. Spolehlivou ochranu před nástrahami každodennímu života mu zajistí obaly na telefon. Ty už dávno nemají pouze ochrannou funkci, ale poslouží také jako designové kousky. Vašemu smartphonu dodají šmrnc a mnohdy i unikátní vzhled. Při výběru fotomobilu proto tento prvek nepodceňte.

Diskuze k článku

Diskuze není pro tento článek otevřena.

Čtěte více