Zavřít reklamu

S příchodem iOS 11 se uživatelé dočkali nejen příjemných změn, ve formě nového uživatelského rozhraní, nových a rozšířených funkcí a podpory nových dev kitů (například ARKit), ale došlo také na několik nepříjemností. Pokud používáte 3D Touch, pravděpodobně jste věděli o speciálním gestu, díky kterému se dalo jednoduše listovat mezi aplikacemi na pozadí. Stačilo silou přejet z levého okraje obrazovky a na displeji se objevil seznam na pozadí běžících aplikací. Toto gesto však z iOS 11 zmizelo, čímž Apple rozčaroval mnoho uživatelů, kteří jej používali denně. Craig Federighi však potvrdil, že se jedná jen o dočasné řešení.

Absence tohoto gesta očividně naštvala jednoho uživatele natolik, že se rozhodl Craiga kontaktovat s otázkou, zda-li není možné toto gesto do iOS 11 vrátit alespoň ve volitelné podobě. Tj. že nebude nucené všem ale ti, co jej chtějí používat, si jej budou moci v nastavení aktivovat.

Oficiální iOS 11 galerie:

Tazatel se překvapivě dočkal odpovědi, a ta ho s největší pravděpodobností potěšila. 3D Touch gesto pro App Switcher by se mělo do iOS vrátit. Zatím není jasné kdy to bude, ale je to v plánu pro jeden z nadcházejících updatů. Vývojáři v Applu museli toto gesto odstranit z důvodu nějakého nespecifikovaného technického problému. Podle Federighiho slov se však jedná jen o dočasné řešení.

Bohužel jsme z iOS 11 museli podporu pro 3D Touch App Switcher gesto dočasně odstranit, kvůli jistému technickému omezení. Rozhodně tuto funkci vrátíme zpět, v jednom z nadcházejících iOS 11.x updatů. 

Díky (a omlouváme se za způsobené obtíže)

Craig

Pokud jste gesto používali a nyní vám chybí, tak se dočkáte jeho návratu. Pokud telefon s podporou 3D Touch máte, ovšem toto gesto neznáte, podívejte se na video níže, na kterém je jeho funkce jasně demonstrována. Jednalo se o velmi pohodlný způsob, jak přepínat aplikace bez toho, aniž by uživatel musel dělat klasický dvojklik na Home Button.

Zdroj: Macrumors

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Kdykoli v iOS 11 napíšu “po”, tak se změní automaticky na “P.O”. Hodně mě to při psaní obtěžuje, přeci jen “po” je dost časté slovo. V shortcuts nic takového nemám a nevím, jak se toho zbavit. Netušíte někdo? Nebo se z toho P.O… (zase)

celý text

Čtěte více.