Zavřít reklamu

Na konci srpna jsme vám přinesli recenzi na zálohovací aplikaci pro iZařízení od českého vývojářského týmu e-Fractal, která je zdarma dostupná v App Store. Od té doby však PhoneCopy urazil dlouhou cestu a nyní se dočkal nové verze včetně spoustu dalších vylepšení.

PhoneCopy, jak již bylo zmíněno, je zálohovací aplikace. Uživatelům je nabízena zdarma a nabízí jim několik možností. Zálohovací proces probíhá tak, že majitel iZařízení spustí aplikaci, poté vybere synchronizovat a následně vyčká pár vteřin. Data se zálohují na vytvořený účet. Ten si můžete upravovat včetně mazání, přepisování kontaktů a podobně na stránce aplikace – www.phonecopy.com. Jedná se tedy o velmi účinný, efektivní, spolehlivý nástroj pro ochranu vašich kontaktů.

Vzhledem k neustále rostoucímu počtu uživatelů z celého světa, byl optimalizován chod celé aplikace i databáze, došlo také k posílení serverové platformy. Ta nyní podporuje téměř 600 typů mobilních telefonů a zařízení zákazníků z více než 144 zemí světa.

Vývojáři naslouchají přáním svých zákazníků. Zlepšila se pohodlnost celé obsluhy. Uživatel nyní může rychleji vyhledávat ve svých kontaktech či filtrovat si kontakty např. dle názvu firmy, emailu, přezdívky a data narození. Přidán byl i algoritmus pro vyhledávání duplicitních kontaktů, už se vám tedy nestane, abyste měli nějaký záznam dvakrát.

Pokud by si uživatel omylem zazálohoval nějaká data, která neměl v úmyslu, může využít permanentní smazání dat z archivu. Tím je poskytována uživatelům absolutní ochrana. Výhodou je také nastavení upozorňování o neaktivitě při zálohování. Pokud majitel iZařízení neprovede zálohu po dobu, kterou si nastaví (defaultně 30 dní), po této době obdrží informační email s doporučením vytvoření zálohy.

Jedním z hlavních nových vylepšení, které zajisté ocení jableční fandové, je uvolnění betatestu synchronizačního klienta PhoneCopy pro Mac. Ten synchronizuje AddressBook z Mac OS X s kontakty na PhoneCopy. Uživatelé Macu tedy získají další zálohovací nástroj pro svá data.

Můžete sice namítnout, proč byste využívali PhoneCopy, když máte kontakty právě v AddressBooku, ale znáte to, čím více záloh máte, tím lépe. U kontaktů tomu platí dvojnásob, protože ztrátou kontaktů si prošel téměř každý a je to velmi nepříjemná záležitost.

A co k nové verzi říká CEO projektu PhoneCopy Ing. Jiří Berger, MBA? „Cílem nových uprav je posun PhoneCopy z oblasti běžné zálohy dat do oblasti jejich flexibilní správy v reálném čase, kde vidíme vysoký potenciál. Sofistikované funkce umožňující efektivní a rychlý přístup k jednotlivým datovým položkám a jejich integrace do pracovního prostředí počítače jsou cestou, které si naši uživatelé cení nejvíce. Věříme, že představené novinky ocení dalším růstem používání PhoneCopy“.

Pokud jste tedy ještě tuto výbornou zálohovací aplikaci nevyzkoušeli, tak vám opravdu nic nebrání. O zneužití svých dat ukládáním na server se bát nemusíte. Je zde zaruka vývojářského týmu a ten opravdu vaše data nikomu neposkytne. Neustále se zvyšující základna uživatelů vás snad přesvědčí k otestování tohoto projektu. Každý týden pribývá na serveru dalších 330 000 položek, celkem databáze obsahuje přes 4 500 000 uložených dat.

Pokud byste měli nějaké dotazy obraťte se na nás v komentářích. Můžete též využít diskuzi na stránkách aplikace PhoneCopy. Zde máte i návody a tipy, pokud byste si nevěděli s něčím rady.

.