Zavřít reklamu

Na konci srpna jsme vám přinesli recenzi na zálohovací aplikaci pro iZařízení od českého vývojářského týmu e-Fractal, která je zdarma dostupná v App Store. Od té doby však PhoneCopy urazil dlouhou cestu a nyní se dočkal nové verze včetně spoustu dalších vylepšení.

PhoneCopy, jak již bylo zmíněno, je zálohovací aplikace. Uživatelům je nabízena zdarma a nabízí jim několik možností. Zálohovací proces probíhá tak, že majitel iZařízení spustí aplikaci, poté vybere synchronizovat a následně vyčká pár vteřin. Data se zálohují na vytvořený účet. Ten si můžete upravovat včetně mazání, přepisování kontaktů a podobně na stránce aplikace – www.phonecopy.com. Jedná se tedy o velmi účinný, efektivní, spolehlivý nástroj pro ochranu vašich kontaktů.

Vzhledem k neustále rostoucímu počtu uživatelů z celého světa, byl optimalizován chod celé aplikace i databáze, došlo také k posílení serverové platformy. Ta nyní podporuje téměř 600 typů mobilních telefonů a zařízení zákazníků z více než 144 zemí světa.

Vývojáři naslouchají přáním svých zákazníků. Zlepšila se pohodlnost celé obsluhy. Uživatel nyní může rychleji vyhledávat ve svých kontaktech či filtrovat si kontakty např. dle názvu firmy, emailu, přezdívky a data narození. Přidán byl i algoritmus pro vyhledávání duplicitních kontaktů, už se vám tedy nestane, abyste měli nějaký záznam dvakrát.

Pokud by si uživatel omylem zazálohoval nějaká data, která neměl v úmyslu, může využít permanentní smazání dat z archivu. Tím je poskytována uživatelům absolutní ochrana. Výhodou je také nastavení upozorňování o neaktivitě při zálohování. Pokud majitel iZařízení neprovede zálohu po dobu, kterou si nastaví (defaultně 30 dní), po této době obdrží informační email s doporučením vytvoření zálohy.

Jedním z hlavních nových vylepšení, které zajisté ocení jableční fandové, je uvolnění betatestu synchronizačního klienta PhoneCopy pro Mac. Ten synchronizuje AddressBook z Mac OS X s kontakty na PhoneCopy. Uživatelé Macu tedy získají další zálohovací nástroj pro svá data.

Můžete sice namítnout, proč byste využívali PhoneCopy, když máte kontakty právě v AddressBooku, ale znáte to, čím více záloh máte, tím lépe. U kontaktů tomu platí dvojnásob, protože ztrátou kontaktů si prošel téměř každý a je to velmi nepříjemná záležitost.

A co k nové verzi říká CEO projektu PhoneCopy Ing. Jiří Berger, MBA? „Cílem nových uprav je posun PhoneCopy z oblasti běžné zálohy dat do oblasti jejich flexibilní správy v reálném čase, kde vidíme vysoký potenciál. Sofistikované funkce umožňující efektivní a rychlý přístup k jednotlivým datovým položkám a jejich integrace do pracovního prostředí počítače jsou cestou, které si naši uživatelé cení nejvíce. Věříme, že představené novinky ocení dalším růstem používání PhoneCopy“.

Pokud jste tedy ještě tuto výbornou zálohovací aplikaci nevyzkoušeli, tak vám opravdu nic nebrání. O zneužití svých dat ukládáním na server se bát nemusíte. Je zde zaruka vývojářského týmu a ten opravdu vaše data nikomu neposkytne. Neustále se zvyšující základna uživatelů vás snad přesvědčí k otestování tohoto projektu. Každý týden pribývá na serveru dalších 330 000 položek, celkem databáze obsahuje přes 4 500 000 uložených dat.

Pokud byste měli nějaké dotazy obraťte se na nás v komentářích. Můžete též využít diskuzi na stránkách aplikace PhoneCopy. Zde máte i návody a tipy, pokud byste si nevěděli s něčím rady.

21 letý student EF JČU se zálibami: Apple, hudba, sport, filmy a seriály, sneakers, čtení.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Ehm – zkuste si přečíst podmínky používání. Provozovatel má právo rozesílat SPAM na všechny získané adresy. Jen doufám, že nikdo, kdo mě má ve svém adresáři tuto službu nepoužívá.

    Použili jsem standardní smlouvu, kterou nám vypracovali právníci. Osobními údaji jsou myšleny osobní údaje každého uživatele, nikoliv obsah jeho zálohovaných dat. A pokud jste četl celou smlouvu, nikde se tam o právu rozesílat SPAM nepíše. Za sebe i za celý tým mohu prohlásit, že kromě občasných newsletterů, které budou uživatele informovat o nových funkcích (které jsme zatím v českém jazyce nespustili) a kromě upozornění, že si uživatel dlouho nezálohoval svá data, nic dalšího rozesílat neplánujeme. Vaše obava, že budeme cokoliv rozesílat na adresy uložené v zálohách jednotlivých uživatelů je zcela lichá. První takový pokus by znehodnotil celý projekt. Přesto děkuji za podnět k tomu, že jsem si celé podmínky po nějaké době opět přečetl.

    Aplikaci jsem uz pred nejakou dobou stahl, ale dosud nepouzil. Asi jsem nechtel experimentovat s necim, o cem jsem nemel jistotu, ze uz bezproblemove funguje. Ted uz obavy nemam, tak snad nekdy… Nicmene cele to povazuji za super vec, ktera prekracuje hranice Apple zarizeni a poskytuje vyznamnou sluzbu. Neco takoveho by snad ani nemelo byt zdarma a i pri symbolickem poplatku by autor nebo provozovatel mel byt v baliku.

celý text

Čtěte více.