iWant

PhoneCopy – zálohujte zdarma své kontakty

iWant

Dnes si představíme šikovnou aplikaci PhoneCopy, díky které si můžeme snadno zazálohovat své kontakty v iPhonu/iPodu Touch/iPadu a předejít tak nešťastným situacím spojených se ztrátou veškerých kontaktů.

Nejprve si aplikaci trochu představíme. PhoneCopy je původem česká aplikace, kterou má na svědomí vývojářský tým e-FRACTAL. Což je určitě velká výhoda, nejen kvůli českému jazyku. V App Store se PhoneCopy poprvé objevila dne 25. července 2010 a je zcela zdarma.

iPhone/iPod Touch/iPad

Po stáhnutí z App Store a následně při prvním spuštění aplikace je nutné, aby si uživatel zřídil účet na zálohování. To lze přímo v aplikaci a je to otázka chvíle. Stačí zadat uživatelské jméno s heslem, e-mail a opsat autorizační kód. Poté co se účet vytvoří, stačí pro zálohu kontaktů stisknout tlačítko “Synchronizace” a po pár vteřinách je hotovo.

Nyní máte vaše kontakty zazálohované na webové stránce www.phonecopy.com. Pokud byste o své kontakty přišli např. ztrátou telefonu, stačí si pak nainstalovat aplikaci PhoneCopy do vašeho zařízení, dát synchronizovat a telefoní čísla máte zpátky.

 

Webová stránka www.phonecopy.com

Pro prohlížení a úpravu vaší zálohy je třeba navštívit výše zmíněnou stránku a přihlásit se na vámi vytvořený účet. Po přihlášení se zobrazí graf s datem provedení zálohy, dále také např. počet kontaktů a název vašeho zařízení.

Pro úpravu kontaktů stačí jednoduše kliknout na “Contacts”. Nyní si můžete upravovat či přidávat telefoní čísla, jména, apod. Chtěl bych však upozornit, že pokud provedete nějakou změnu, tak se to po další synchronizaci projeví i na kontaktech v iPhonu/iPodtu Touch/iPadu.

PhoneCopy nabízí kromě zálohy kontaktů i další data jako např. kalendář, apod. Ty však zatím nejsou dostupné, ale vývojáři slibují, že budou dostupné později na iOS 4 (hlavně kalendář).

Aplikaci hodnotím velmi kladně, přenášení kontaktů je velmi rychlé, aplikace je navržena co nejjednodušeji, není zde možnost udělat nějakou chybu a navíc pokud byste si s něčím nevěděli rady, tak na stránce iphone.phonecopy.com naleznete vyčerpávající návod, jak na tuto aplikaci.

Výhody:

  • Jednoduchost,
  • Rychlost,
  • Výborná uživatelská podpora,
  • Cena,
  • Česká aplikace.

Nevýhody:

  • Prozatím nefunkční synchronizace dalších dat.

iTunes Link – Free

(pozn. redakce: děkujeme Jiřímu Bergerovi z e-FRACTAL za výborný tip. Dále bych chtěl upozornit, že majitelé této aplikace opravdu neprodají vaše zazálohované kontakty různým agenturám apod., proto se není čeho bát.)


Zdroj fotografií: návod k aplikaci PhoneCopy