Zavřít reklamu

Soud v San Francisku zamítl žalobu více než dvanácti tisíc zaměstnanců Apple Storů po celé Kalifornii, kteří chtěli po Applu kompenzaci za „ponižující“ osobní prohlídky při jejich odchodu ze zaměstnání.

Apple po posledním rozhodnutí soudce Williama Alsupa nebude muset zhruba 12 400 zaměstnancům vyplácet vůbec nic. Lidé z celkem 52 kalifornských Apple Storů žádali pár dolarů za každý den, při kterém museli v posledních šesti letech zůstávat vždy několik minut přesčas, protože jim byly při odchodu na oběd a domů prohledávány tašky.

Podle experta, kterého oslovil magazín Bloomberg, mohl Apple v případě porážky platit až 60 milionů dolarů plus pokuta, nicméně podle soudce Alsupa se mohl každý zaměstnanec těmto kontrolám vyhnout tím, že si s sebou žádné tašky a batohy do práce nepřinesl.

Už loni americký nejvyšší soud v případu Amazonu a jeho skladníků rozhodl, že zaměstnanci nemají federální právo na proplácení takových bezpečnostních prohlídek, které se konaly po pracovní době, a zaměstnanci Applu nyní neuspěli ani v rámci státu Kalifornie. Jejich právníci již nicméně uvedli, že jsou výsledkem zklamaní a zvažují další kroky, včetně odvolání.

Zdroj: Bloomberg
.