Zavřít reklamu

Tři roky pracovala Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97, aby mohla pro veřejnost zpřístupnit kancelář prvního českého prezidenta Václava Havla. Ta byla také zdigitalizována, a tak se na prohlídku můžete vydat klidně z pohodlí svého křesla s iPhonem nebo iPadem v ruce.

Ve své kanceláři trávil Václav Havel čas po odchodu z Hradu a návštěvníci si v ní nyní mohou prohlédnout řadu jeho osobních předmětů, ale také čestná uznání nebo ceny, které Havel obdržel v různých koutech světa.

Pokud se rozhodnete pro virtuální prohlídku, čeká na vás pět místností a celkem sedm různých bodů pro prohlížení. Pohybovat se po místnostech můžete díky gyroskopu pouhým natáčením vašeho iOS zařízení, takže zážitek z návštěvy je ještě autentičtější.

[youtube id=“hMpnRF1gI64″ width=“620″ height=“360″]

Celkem organizátoři připravili v samotných prostorách Kanceláře Václava Havla 74 předmětů, přičemž u každého najdete detailní popis. Při prohlídce vás doprovází Varhan Orchestrovič Bauer.

V Kanceláři Václava Havla se ocitly významné osobnosti jako Bill Clinton, Dalajláma, Kofi Annan a mnozí další. Nyní se do těchto prostor můžete podívat i vy přes aplikaci V.Havel Office, která je v App Storu k dispozici zdarma. Bezplatně je možné si prohlédnout vstupní místnost včetně všech vystavených předmětů, za kompletní prohlídku je třeba zaplatit zhruba 80 korun.

Mobilní aplikace V.Havel Office nabídne prakticky totožné rozhraní, jaké najdeme u virtuální prohlídky v desktopovém prohlížeči, což je vzhledem k možnostem iPhonů a iPadů trochu škoda (plusem je alespoň využití gyroskopu), nicméně i tak se jedná o více než zajímavou událost. Pokud vás jen trochu osobnost Václava Havla zajímá, neměli byste jeho kancelář minout.

[app url=https://itunes.apple.com/cz/app/v.havel-office/id979192108?mt=8]

.