Zavřít reklamu

Apple začátkem září představil novou řadu iPhone 14 (Pro), sluchátka AirPods Pro 2. generace, Apple Watch Series 8, Apple Watch SE 2 a Apple Watch Ultra. Při příležitosti tradiční zářijové keynote jsme se tak dočkali odhalení hned několika nových produktů, od nichž Apple sliboval další technologický posun vpřed. A to oprávněně. iPhone 14 Pro (Max) se totiž konečně zbavil dlouze kritizovaného výřezu, Apple Watch Series 8 překvapily svým senzorem pro měření tělesné teploty a model Apple Watch Ultra zcela uchvátil svým zaměřením do těch nejnáročnějších podmínek.

Ve finále jsou to ale drobnosti, které utvářejí celek. Přesně tohle pravidla samozřejmě platí i v případě chytrých telefonů, hodinek či sluchátek. A jak se navíc nyní ukázalo, Apple na drobné nedokonalosti letos doplácí a poutá tak na sebe pozornost, o kterou žádný technologický gigant nestojí. Příchod letošních zářijových novinek je totiž opředen řadou nejrůznějších chyb.

Novinky od Applu trpí řadou chyb

V první řadě je dobré zmínit, že nic není bezchybné, což pochopitelně platí i pro smartphony a podobná zařízení. Obzvláště když na trh přichází nějaká novinka, která prozatím nebyla tak rozsáhle otestovaná. Jenže letos je takovýchto nedostatků mnohem více, než bychom vůbec mohli očekávat. Nejhůře na tom je iPhone 14 Pro (Max). Tento telefon trpí na nekontrolovatelné vibrace hlavního fotoaparátu při jeho použití v rámci aplikací sociálních sítí, nefunkční AirDrop, podstatně horší výdrž baterie či pomalejší fungování nativní aplikace Fotoaparát. Problémy se objevují i při převodu dat, respektive při prvním spuštění. Právě převod totiž dokáže iPhone kompletně zasekat.

Nejlépe na tom nejsou ani jablečné hodinky. Konkrétně někteří uživatelé Apple Watch Series 8 a Ultra si totiž stěžují na nefunkční mikrofon. Ten po určitém čase přestává fungovat, kvůli čemuž aplikace, které jsou na něm závislé, vyhazují jednu chybu za druhou. V takovém případě jde například o měření hluku v okolí uživatele.

iPhone 14 42
iPhone 14

Jak Apple řeší tyto nedostatky

Skvělou zprávou je, že lze všechny zmiňované chyby vyřešit prostřednictvím softwarových aktualizací. Právě proto je již nyní k dostání operační systém iOS 16.0.2, jehož cílem je řešit většinu ze zmiňovaných potíží. Existuje však i daleko horší scénář. Pokud by Apple na trh vpustil telefony s nesprávně funkčními komponenty, nejen že by se setkal s obrovskou kritikou, ale především by musel vynaložit obrovské množství peněz na celkové řešení.

Jak už jsme zmínili výše, příchod novinek je tradičně doprovázen menšími chybami. Letos to jde bohužel ještě o krok dál. Problémů je daleko více než předtím, což mezi jablíčkáři otevírá seriózní debatu o tom, kde gigant udělal chybu a jak k ní mohlo vůbec dojít. Cupertinský gigant s největší pravděpodobností podcenil testování. Jiný důvod se ve finále ani nenabízí. Vzhledem k celkovému množství nedostatků je také možné, že Apple nebyl dostatečně připraven ani na samotné představení, respektive uvedení na trh, což vyústilo v nedostatek času pro pořádné a svědomité testování. Nyní tedy můžeme jen a pouze doufat, že se veškerých chyb zbavíme co nejdříve a v budoucnu se takovýmto situacím vyvarujeme.

.