Zavřít reklamu

Není žádnou novinkou, že kategorie Wearables, do které spadají Apple Watch a AirPods, vynáší Applu čím dál tím více. V uplynulém roce tvořily tyto položky více než čtvrtinu celosvětových prodejů společnosti, a Apple v tomto směru téměř dvojnásobně překonával svého nejbližšího konkurenta. V závěru roku byly prodeje Apple Watch a AirPods opravdu rekordní, a Apple získal na trhu s nositelnou elektronikou doslova lví podíl.

Podle společnosti IDC prodal Apple v loňském roce 46,2 milionu kusů produktů z oblasti nositelné elektroniky. To pro firmu znamená meziroční nárůst o 39,5 %. Prodeje nositelné elektroniky od Applu zaznamenaly ve čtvrtém kvartále roku 2018 nárůst o 21,5 %, kdy se společnosti podařilo prodat 16,2 milionu těchto zařízení, což jí zajistilo suverénní první příčku žebříčku.

10,4 milionu prodaných zařízení z tohoto počtu přitom představují Apple Watch, zbytek tvoří bezdrátová sluchátka AirPods a sluchátka značky Beats. Podle IDC mají na tomto obřím úspěchu významnou zásluhu především nejnovější Apple Watch Series 4, které Apple obohatil o funkce, jako je možnost snímání EKG nebo detekce pádu.

Zatímco druhé generace sluchátek AirPods bychom se mohli dočkat ještě tento měsíc, na další Apple Watch si budeme s největší pravděpodobností muset počkat nejdříve do podzimu letošního roku. Pokud Apple letos novou generaci Apple Watch představí, učiní tak nejspíš tradičně spolu s uvedením nových iPhonů.

Co se konkurence týče, obsadila druhou příčku společnost Xiaomi s 23,3 milionu prodaných chytrých hodinek a sluchátek. Nejsilnější prodeje za loňský rok zaznamenalo Xiaomi tradičně ve své domovské Číně. Na třetím místě za rok 2018 se umístil Fitbit, v rámci čtvrtého kvartálu loňského roku ale obsadil čtvrtou příčku. Celkově Fitbit za loňský rok prodal 13,8 milionu zařízení. Čtvrté místo v počtu prodaných zařízení za celý loňský rok obsadila společnost Huawei, které se ale v posledním kvartále roku 2018 podařilo předběhnout Fitbit. Pátou příčku obsadila společnost Samsung.

Trh s nositelnou elektronikou jako takový zaznamenal loni nárůst o 27,5 %, podle IDC na tom mají největší zásluhu zejména sluchátka.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více