Zavřít reklamu

iPhone měl na začátku roku 2011 problém. Nefungoval korektně budík. Bylo to velmi nemilé, zvláště pokud jsme potřebovali, aby nás vzbudil – a on ani nepípl. Podle vzkazů na světové síti Twitter to vypadá, že se problém vrátil.

Jsou tomu tři dny, kdy se zmínil server engadget o určité skupině lidí s novým problémem. Tentokráte se nejedná o problém s budíkem jako takovým, ale o záhadné chování telefonu při změně času ze zimního na letní. Tento přechod v určitých případech proběhl a hodiny se posunuly o hodinu dopředu, avšak do rána se vrátily zpět na starý čas, což zapříčinilo pozdní buzení.

Uvidíme, jak se zachová iPhone v našich podmínkách, kdy nás tento přechod čeká už příští týden. Provedl jsem několik jednoduchých testů a můj iPhone prošel. Jednalo se o přesunutí času manuálně na 27. 3. a následně 28. 3. a otestování všech možností buzení (bez opakování, každý den, jen ve všední dny případně jen o víkendu). Všechny proběhly v pořádku a iPhone fungoval korektně.

Následně jsem nastavil čas na sobotu 27. 3. zhruba na 1:30 a čekal jsem, jak se bude telefon chovat. Nastavil jsem opět budíky na „ráno“ a čekal jsem. iPhone se po půl hodině korektně přesunul na nový čas, čili T+1 hodina a budíky zazvonily a fungovaly korektně.

Osobně si myslím, že problém bude někde v nastavení automatické korekce času. To bohužel neotestuji. Proto pro všechny, co potřebují, aby je budík v neděli vzbudil, radím buď nastavit dva budíky, jeden na čas zvonění a jeden o hodinu dříve.To ale není příliš praktické.

Druhá rada je elegantnější, ale „složitější“. Jednoduše přepněte hodiny z režimu automat do „manuálního“. Ten hodiny sám posune a měl by fungovat (vyzkoušel jsem na iPhone 4, iOS 4.3 bez jailbreaku). Jděte do Nastavení->Obecné->Datum a čas. Automatické nastavení (druhá položka), přepněte do polohy vypnuto. Zadejte si časovou zónu na Praha a nastavte správný čas. Viz přiložené screenshoty. Potom by se vám tento problém měl vyhnout.

Klikněte na Obecné, objeví se následující obrazovka.

Posuňte obrazovku níže a vyberte datum a čas.

Vypněte Nastavit automaticky

Klikněte na časové pásmo a do vyhledávání napište Praha a potvrďte. Nastavení ukazuje následující obrázek. Po vybrání časové zóny klikněte na Nastavit datum a čas.

Zde si už nastavte aktuální čas a vše by mělo být v pořádku.

Pevně doufám, že Apple tuto chybu co nejdříve odstraní. Také se mi nepodařilo zjistit, které verze iOS tuto náhodnou chybu skrývají. Za týden uvidíme. Doufejme, že zrovna ten váš miláček nebude obětí této chyby.

Zdroj: engadget
.