Zavřít reklamu

iPhone měl na začátku roku 2011 problém. Nefungoval korektně budík. Bylo to velmi nemilé, zvláště pokud jsme potřebovali, aby nás vzbudil – a on ani nepípl. Podle vzkazů na světové síti Twitter to vypadá, že se problém vrátil.

Jsou tomu tři dny, kdy se zmínil server engadget o určité skupině lidí s novým problémem. Tentokráte se nejedná o problém s budíkem jako takovým, ale o záhadné chování telefonu při změně času ze zimního na letní. Tento přechod v určitých případech proběhl a hodiny se posunuly o hodinu dopředu, avšak do rána se vrátily zpět na starý čas, což zapříčinilo pozdní buzení.

Uvidíme, jak se zachová iPhone v našich podmínkách, kdy nás tento přechod čeká už příští týden. Provedl jsem několik jednoduchých testů a můj iPhone prošel. Jednalo se o přesunutí času manuálně na 27. 3. a následně 28. 3. a otestování všech možností buzení (bez opakování, každý den, jen ve všední dny případně jen o víkendu). Všechny proběhly v pořádku a iPhone fungoval korektně.

Následně jsem nastavil čas na sobotu 27. 3. zhruba na 1:30 a čekal jsem, jak se bude telefon chovat. Nastavil jsem opět budíky na „ráno“ a čekal jsem. iPhone se po půl hodině korektně přesunul na nový čas, čili T+1 hodina a budíky zazvonily a fungovaly korektně.

Osobně si myslím, že problém bude někde v nastavení automatické korekce času. To bohužel neotestuji. Proto pro všechny, co potřebují, aby je budík v neděli vzbudil, radím buď nastavit dva budíky, jeden na čas zvonění a jeden o hodinu dříve.To ale není příliš praktické.

Druhá rada je elegantnější, ale „složitější“. Jednoduše přepněte hodiny z režimu automat do „manuálního“. Ten hodiny sám posune a měl by fungovat (vyzkoušel jsem na iPhone 4, iOS 4.3 bez jailbreaku). Jděte do Nastavení->Obecné->Datum a čas. Automatické nastavení (druhá položka), přepněte do polohy vypnuto. Zadejte si časovou zónu na Praha a nastavte správný čas. Viz přiložené screenshoty. Potom by se vám tento problém měl vyhnout.

Menu nastavení - Vyberte OBECNÉ
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Klikněte na Obecné, objeví se následující obrazovka.

Menu obecné - Vyberte Datum a Čas
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Posuňte obrazovku níže a vyberte datum a čas.

Automatické nastavení vypněme
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Vypněte Nastavit automaticky

Klikněte na časové pásmo
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz
Klikněte na časové pásmo a do vyhledávání napište Praha a potvrďte. Nastavení ukazuje následující obrázek. Po vybrání časové zóny klikněte na Nastavit datum a čas.

Vypadá to takhle, vyberte prahu
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Nastavte hodiny
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz
Zde si už nastavte aktuální čas a vše by mělo být v pořádku.

Pevně doufám, že Apple tuto chybu co nejdříve odstraní. Také se mi nepodařilo zjistit, které verze iOS tuto náhodnou chybu skrývají. Za týden uvidíme. Doufejme, že zrovna ten váš miláček nebude obětí této chyby.

Zdroj: engadget

Diskuze k článku

  Proboha, naučte se česky!! Za „viz“ se tečka nedělá, to je látka třetí třídy ZŠ! Jde o sloveso v rozkazovacím způsobu. Bože…

  Klidně mne mějte za rejpala, ale přijde mi už skutečně nehorázné, jak se neustále nějaký bezmozek s evidentně nedokončenou ZŠ domnívá, že „viz“ je zkratka.

  :-D Zase jsem se v diskuzi pobavil víc než v článku. :-D

  Pozn.: Budiž, ať někdo bdí nad naší spisovnou češtinou a připomíná nám základy pravopisu, některým se to bude v životě ještě hodit, nicméně není u toho nutné vzívat Pána Boha a vůbec dělat to takovou agresivní formou. Mělo by to být uvedeno jen jako poznámka a decentně podaná. Pak se nikdo nenaštve a i diskuze pod článkem možná nabere správný směr.

  I když ono to pro pobavení také není špatné, aspoň to člověka vytrhne z šedi všedního dne. :-D

  Tak můžu potrvrdit že problém s časem přetrvává …večer posun proběhl v pořádku ale teď se telefon vrátil o hodinu zpět.

  Prosim a jakeho mate operatora? Nechci hazet spinu, ale vzhledem k tomu, ze problem byl u AT&T jestli se nemylim, tak bych sazel na O2 nebo se pletu?

  Iphone 4 (ios 4.3 stale) bez problemu
  iphone 3gs (ios 4.2 stale) bez problemu
  oba vodafone
  Dekuji

  dobré ráno, i já mam problém, dnes, když mě měl budit budík, tak se mi čas vrátil o hodinu zpětně! Docela nemilé, zaspala jsem do práce. Iphone 4

  Já mám typ iPhonu 4.1, operátora Vodafone. Čas se mi včera nastavil v pořádku a pořád je nastaven správně. Ale dnes ráno mě budík vzbudil o hodinu dřív. Velmi zmatený mobil. Pomáhá na to posunout si budík o hodinu později, než chcete vzbudit. Snad nenastane nějaká další zrada, že by se čas zase nějak přesunul. Existuje už nějaká aktualizace softwaru, která by tento problém řešila? Děkuju za odpověď.

  Dobry den vsem
  Bohuzel problemy s buzenim pretrvavaji i u me. Pouzivam iPod touche a presto ze hodiny se korektne prenastavili budik na to zapomnel a tak jsem vstaval o hodinu drive :)

celý text

Čtěte více