Zavřít reklamu

Dokud to Apple oficiálně nepotvrdí, jsou to sice pořád jen spekulace založené na určitých únicích informací, jenže poslední dobou se tyto zvěsti skutečně realizují. Je tak poměrně pravděpodobné, že na WWDC uvidíme nové MacBooky Air s M3 čipem. Jenže co bude s Macem Pro? 

Podle webu AppleTrack je lídrem všech úniků sice Ross Young s 92,9% přesností, ale v četnosti svých předpovědí se nemůže rovnat Marku Gurmanovi z Bloombergu, který měl za loňský rok 86,5% úspěšnost svých tvrzení. Právě ten uvádí, že Apple chce představit své 13 a 15“ MacBooky Air v období mezi koncem jara a začátkem léta, což jasně odpovídá termínu konání vývojářské konference WWDC.

Tato situace by ostatně kopírovala loňskou situaci, kdy Apple předvedl redesignovaný 13“ MacBook Air s čipem M2 (a 13“ MacBook Pro). Letošní řada by však měla být osazena již jeho nástupcem, tedy čipem M3, i když se u většího modelu hodně řešilo, jestli nedostane spíše cenově dostupnější M2, což se nyní zdá spíše jako nepravděpodobné.

Kdy přijde Mac Pro a Mac Studio? 

Je spíše nepravděpodobné, že Apple představí MacBooky po boku své nejvýkonnější pracovní stanice v podobě Macu Pro, na který stále marně čekáme, protože je to poslední zástupce procesorů Intel v nabídce společnosti. Loni nám Apple ukázal svůj Mac Studio, který je konfigurovatelný s čipy M1 Max a M1 Ultra, proto by nyní bylo nasnadě, abychom se konečně dočkali Macu Pro právě s čipem M2 Ultra, který nám Apple ještě nepředstavil.

S 14 a 16“ MacBooky Pro, které Apple uvedl formou tiskové zprávy v lednu letošního roku, jsme se právě dozvěděli schopnosti a vlastnosti čipů M2 Pro a M2 Max, přičemž Ultra by logicky mohla přijít právě s Macem Studio, jenže jeho příchod se neočekává. Dle všech prognóz nebude společnost každý svůj model počítače aktualizovat o každou generaci čipu, což může dokládat i 24“ iMac, který má k dispozici jen čip M1 a také očekáváme jeho upgrade rovnou na M3. 

Mac Studio s M3 Ultra by tedy mohl přijít až příští jaro, kdy nyní by pomyslný vrchol desktopového portfolia Applu převzal Mac Pro, tedy nejvybavenější stroj společnosti, který kdy ta vytvořila. Jenže pokud se jej nedočkáme na WWDC, dává to prostor ještě pro dubnovou Keynote. Tu Apple pořádal třeba i v roce 2021, a ukázal zde právě například M1 iMac.

Kdyby pak Apple přešel na představování „méně“ důležitých produktů jen formou tiskovek, rozhodně by to neměl být případ Macu Pro. Tento stroj sice nepatří mezi prodejní hity, ale jasně ukazuje vizi společnosti, která si na něm dává také velice záležet a byla by škoda přijít o to vyprávění o tom, jak dosáhla toho, čeho s ním dosáhla. To by se spíš tiskovek mohly dočkat právě MacBooky, kde toho Apple s ohledem na aktualizaci čipu zas až tolik nevymyslí. 

.