Zavřít reklamu

Vývojářům ze studia Koba patrně nechybí sebevědomí. Jejich prvotina Narita Boy totiž vypráví o sobě samé jako o hře, jejíž úspěch pohltí celý svět. Ve fikčním světě videohry totiž nejmenovaný vývojář vytvoří stejnojmennou hru, která se stane okamžitě hitem. V alternativní verzi naší reality definuje novinka osmdesátá léta ve videohrách a cartridge s ní si nestačí na pultech obchodů ani pořádně odpočinout. Ve světě samotné hry se ovšem probouzí tajmený záporák, který maže vzpomínky vývojáře. Úkol padoucha porazit pak připadá na vás jako na hlavního hrdinu, samotného Narita Boye.

Narita Boy je zástupcem žánru metroidvania, jehož kořeny sahají právě až do osmdesátých let minulého století. Spojení principů z legendíárních sérií Metroid a Castlevania přináší herní svět, ve kterém budete postupně získavat nové schopnosti, jež vám pomohou se dostat do dřívě nedostupných částí mapy. Poměrně oblíbený žánr však zde prochází pořádným retro faceliftem. Z Narita Boy totiž atmosféra osmdesátých let nesálá jen díky krásnému pixel artu, ale díky stylizaci samotné obrazovky do vypouklého CRT monitoru.

Právě její stylovost je vlastnost, kterou se hra nejvíce odlišuje od podobných projektů. S Narita Boyem totiž budete za zvuků synthwavové hudby rozsekávat nepřátele svým věrným techno mečem. Povězte, o jaké jiné hře tohle můžete říct? Ovládat hlavního hrdinu v pozdějších fázích hry je díky jeho rozsáhlému množství útoků a obranných manévrů jedna radost. Pokud si tedy chcete zavzpomínat na videoherní starověk, nebo prostě jen hledáte kvalitní hru, která vás dokáže na pár večerů spolehlivě zabavit, určitě vyzkoušejte odvážný debut vývojářů ze studia Koba.

Hru Narita Boy můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více