Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi milovníky naučných pořadů, tak vám v minulosti určitě neunikl seriál Mythbusters, v češtině Bořiči mýtů. My pro vás dnes máme špatnou zprávu – jeden z moderátorů tohoto pořadu bohužel zemřel. Kromě této nešťastné zprávy se v dnešním IT souhrnu podíváme na trailer k chystané herní pecce Far Cry 6, v další novince se poté podíváme na to, jakým způsobem vyjde Microsoft Flight Simuletor 2020 a v poslední novince si řekneme více o odložení arabské vesmírné mise na Mars. Vrhněme se tedy přímo na věc.

Zemřel moderátor pořadu Bořiči mýtů

Je jedno, jestli jste starší anebo mladší – o pořadu Mythbusters, česky Bořiči mýtů, jste s největší pravděpodobností již slyšeli. V čele tohoto pořadu stáli Adam Savage a Jamie Hyneman, kromě nich však pěti členný tým doplňovali Kari Byron, Tory Velleci a Grant Imahara. Bohužel nás dnes, tedy 14. července 2020, navždy opustil poslední jmenovaný bořič mýtů, tedy Grant Imahara. Ten hrál v pořadu Bořiči mýtů velkou roli hlavně co se elektroniky a robotiky týkalo. Grant Imahara opustil tým bořičů mýtů již v roce 2014, společně s Kari Byron a Torym Bellucim, aby začali natáčet svůj vlastní pořad s názvem White Rabbit Project pro Netflix. Grant Imahara opustil svět živých ve 49 letech, s největší pravděpodobností měl výduť na mozku, což je jakási céva, která může prasknout. Pokud je výduť velká, tak způsobí rozlévání krve do mozku – na tuto příhodu zemře každý druhý člověk.

Trailer na Far Cry 6

I přesto, že jsme se vydání traileru na chystanou herní pecku Far Cry 6 dočkali již včera, tak jsme si jednoduše nemohli dovolit naše čtenáře v podobě herních fanatiků ponechat neinformované. Celý trailer je dlouhý čtyři minuty a hlavně se v něm dozvídáme více informací o příběhu a všem, co se bude ve hře dít. Trailerem bylo potvrzeno, že se hlavním padouchem stane Anton Castillo, kterého hraje známý Giancarlo Esposito. Děj Far Cry 6 se bude odehrávat ve smyšlené zemi Yara, která má svým způsobem připomínat Kubu. V upoutávce se můžete dozvědět také více informací o malém dítěti, které se objevilo na plakátu hry Far Cry 6. Pokud si chcete celý trailer prohlédnout, můžete tak učinit níže. Far Cry 6 se na pultech obchodů objeví v únoru 2021.

Tři verze Microsoft Flight Simulator 2020

I přesto, že jsme se letos nedočkali vydání bůhvíjak skvělých her, tak je nutné podotknout, že rok 2020 ještě není u konce. Čeká nás například vydání Cyberpunk 2077, dva dny před ním by poté měl vyjít Assassin’s Creed: Valhalla. Na své si však letos přijdou i milovníci simulátorů, konkrétně těch letadlových. Microsoft totiž už delší dobu pracuje na své vlastní hře Microsoft Flight Simulator 2020. Nutno podotknout, že hry se fanoušci dočkají již za měsíc a pár dní k tomu, konkrétně 18. srpna. Podle posledních dostupných informací si budou hráči moci Microsoft Flight Simulator 2020 zakoupit vcelku netradičně, a to ve třech verzích s rozdílnou cenovkou. Konkrétně budou k dispozici tyto tři verze:

  • 20 letadel a 30 letišť za 59,99 dolarů (1 400 Kč)
  • 25 letadel a 35 letišť za 89,99 dolarů (2 100 Kč)
  • 35 letadel a 45 letišť za 119,99 dolarů (2 800 Kč)
Zdroj: zive.cz

Odložení arabské vesmírné mise

Na internetu se na téma Vesmíru neustále objevují informace o tom, jak se společnost SpaceX, potažmo Elon Musk, jenž za společností stojí, bude v budoucnu snažit o kolonizování Marsu. Není to ale pouze SpaceX a Elon Musk, kteří mají na Mars svým způsobem spadeno. Kromě něj se snaží různé mise na Mars uskutečnit také Čína a vcelku netradičně také Spojené arabské emiráty. Start této vesmírné mise, která měla za úkol vynést na oběžnou dráhu vlastní sondu, měl proběhnout dnes, a to konkrétně v Japonsku. Bohužel však start neproběhl, a to kvůli špatnému počasí. Start mise byl tak odložen na 17. července, kdy už doufejme bude panovat lepší počasí. Arabská sonda má okolo Marsu obíhat celé dva roky, během kterých bude zkoumat atmosféru Marsu.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více