iWant

Tady by chtěl pracovat každý. Mrkněte na zimním sluncem zalitý Apple Park očima zaměstnanců

iWant

Každého asi hned tak nenapadne chlubit se fotkami místa, kde pracuje, na Instagramu. A existuje jen málo pracovišť, jejichž snímky by hojně sdílela světová média. Nedávno dostavěný Apple Park mezi ně ale právem patří. Do nového Apple kampusu se pomalu stěhují další zaměstnanci a o snímky svého pracoviště se pyšně dělí s veřejností.

„Uvnitř kruhu“. Budova je osazena obrovským množstvím zakřivených skel v rekordní velikosti.

Nový Apple Park postupně vyrostl v kalifornském Cupertinu, takřka přes ulici od sídla společnosti Apple v Infinite Loop. Kampusu dominuje obrovská kruhová budova, osazena řadou obřích zakřivených skel a solárních panelů, součástí areálu je ale i auditorium Steve Jobs Theater, věnované spoluzakladateli Applu, budovy, určené výzkumu a vývoji, návštěvnické centrum nebo třeba zaměstnanecké wellness centrum.

Dostavba i stěhování zaměstnanců do nového areálu Apple Parku trvalo sice déle, než se původně očekávalo, čekání se však stoprocentně vyplatilo. Pohled na promyšlený, do detailu propracovaný areál doslova bere dech, a v leckom určitě vzbudí touhu na tomto místě také pracovat.

Do nového Apple Parku se pomalu, ale jistě začínají stěhovat další zaměstnanci. Návštěvnické centrum otevřelo své brány již koncem minulého roku, v září se v prostorách Steve Jobs Theater odehrála Keynote, v jejímž rámci byl mimo jiné představen i iPhone 8 a iPhone X.

Zdroj fotografií: Instagram [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]