Zavřít reklamu

Obzvláště v koronavirové době využívala většina z nás vlastní internetové připojení na maximum, a dosti je ovlivňovalo, jak jsou na tom s rychlostí, kvalitou sítě a podobnými aspekty. Orientačně vše dokážete zjistit pouze pomocí telefonu nebo tabletu, je ale nutné použít ty správné mobilní softwary. Pravdou je, že v této oblasti toho vzhledem k omezením iOS moc nezjistíte, i tak se ale hodí nějaký z těchto programů mít nainstalovaný.

Dsl.cz

Neradi si instalujete nové programy, a stačilo by vám pouze ověřit, zda-li je rychlost internetu dostatečná na vaši práci? Na webových stránkách společnosti DLS se vám po spuštění a vyhodnocení testu zobrazí, jak rychle můžete nahrávat, stahovat, a jakou máte odezvu, přičemž díky instrukcím jednotlivým údajům porozumíte. Měření je možné provést prakticky z libovolného webového prohlížeče.

Na stránky Dsl.cz se přesunete pomocí tohoto odkazu

dsl_cz

AirPort Utility

S aplikací AirPort Utility získáte o používané Wi-Fi síti základní informace, ale i IP adresu, servery DNS a adresu routeru. U vybraných produktů umí AirPort změnit heslo, typ zabezpečení, nebo třeba aktualizovat firmware. Jste také schopni vyčíst, jak je internet svižný, a jak kvalitní připojení se na daném místě nachází. Jelikož program pochází přímo z dílny cupertinského giganta, zjistí informace, s nimiž by měly ostatní programy problém.

Aplikaci AirPort Utility nainstalujete bezplatně zde

Network Analyzer Master

Jestliže jste si mysleli, že externí vývojáři na sledování informací o internetovém připojení nebudou schopni vyvinout nic pokročilého, jste na omylu. Network Analyzer Master toho vyhodnotí poměrně hodně, od ryc rychlosti sítě přes dosah jednotlivých produktů až třeba k diagnostickým problémům, ukáže vám také vašeho internetového poskytovatele nebo třeba latenci. Po zaplacení prémiového účtu odstraníte reklamy a odemknete několik dalších funkcí.

Aplikaci Network Analyzer Master stáhnete z tohoto odkazu

Network Radar

I Network Radar v intuitivním rozhraní zobrazí DNS servery, IP adresy připojených zařízení k určité síti, otevřené porty či dobu odezvy. Jednotlivé skeny se ukládají do historie, ta se synchronizuje se všemi vašimi produkty. Network Radar je k dispozici pro iPhone, iPad a Mac, přičemž pro mobilní systémy si připravte 49 Kč. Jestliže byste rádi viděli aplikaci i ve svém Macu, je podstatně dražší — konkrétně vás vyjde na 449 Kč.

Aplikaci Network Radar zakoupíte za 49 Kč zde

Aplikaci Network Radar pro Mac zakoupíte za 449 Kč zde

.