Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho pravidelného návratu do minulosti se opět budeme zabývat společností Apple. Tentokrát to bude v souvislosti s operačním systémem System 7, jehož představení si dnes připomínáme. Kromě Systemu 7 bude dnes řeč také o založení společnosti Network General Corporation.

Založení Network General Corporation (1986)

13. května roku 1986 byla založena společnost Network General Corporation. Jejími zakladateli byli Len Shustek a Harry Saal, a jejich firma kromě jiného nabízela řešení správy pro počítačové sítě. V roce 1997 došlo ke spojení firem Network General Corporation a McAfee Associates, přičemž výsledkem tohoto spojení byla společnost s názvem Network Associates. Sídlo firmy se nacházelo v kalifornském Menlo Parku, prvním produktem se stal diagnostický nástroj s názvem The Sniffer, který sloužil k analýze problémů s komunikačními protokoly.

Network General
Zdroj: computerhistory.org

Přichází System 7 (1991)

Společnost Apple vydala 13. května roku 1991 svůj operační systém s názvem System 7 určený pro počítače Macintosh. Jednalo se o druhou hlavní aktualizaci operačního systému Mac OS. Jednou z hlavních funkcí Systemu 7 byl integrovaný kooperativní multitasking. Operační systém System 7 nesl kódové označení Big Bang a až do roku 1997 se mohl pyšnit titulem nejpoužívanějšího operačního systému pro počítače Macintosh od Applu. Kromě multitaskingu umožňoval System 7 dále například sdílení souborů, oproti svému předchůdci – System 6 – nabízel také vylepšené uživatelské rozhraní. System 7 byl původně vyvinut pro Macy s procesory od společnosti Motorola, později byl ale portován také pro Macy s procesory PowerPC.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více