Zavřít reklamu

Historie technologií není tvořena jen vydáváním nových produktů nebo zakládáním firem velkého významu. Důležitou roli v ní hrají i data narození významných osobností. Proto si v dnešním díle mimo jiné připomeneme narození kontroverzního zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga.

Playstation network je zpět (2011)

20. dubna roku 2011 zaútočili hackeři na síť Playstation Network. Došlo k ohrožení zhruba 77 milionů uživatelských účtů, a provoz celé sítě byl na více než jeden měsíc přerušen. 14. května začala společnost Sony s postupnou obnovou provozu Playstation Network – jako první se dočkali hráči v Severní Americe, kteří se mohli opět přihlásit, hrát hry pro Playstation 3 a PSP a získat přístup k zakoupenému obsahu. Firma zároveň vydala aktualizaci softwaru verze 3.61 s opravou bezpečnostních chyb. Výpadek, spojený s hackerským útokem, stál firmu Sony 171 milionů dolarů.

Narodil se Mark Zuckerberg (1984)

14. května roku 1984 se v newyorském White Plains narodil do rodiny psychiatričky a zubaře Mark Zuckerberg. Studoval na středních školách Ardsley High School a Phillips Exeter Academy, po maturitě v roce 2002 nastoupil na Harvardovu univerzitu, kterou po dvou letech studia matematické informatiky a psychologie opustil. V průběhu svého vysokoškolského studia založil Zuckerberg spolu s Andrewem McCollumem, Dustinem Moskovitzem, Chrisem Hughesem a Eduardem Saverinem sociální síť Facebook, která se postupem času rozšířila z akademického prostředí do celého světa. O životě Marka Zuckerberga, založení Facebooku a s ním spojenými soudními spory pojednává snímek The Social Network Davida Finchera, sám Zuckerberg ale z jeho vzniku údajně nebyl příliš nadšený.

Další události nejen z oblasti technologií

  • Narodil se režisér kultovních Hvězdných válek George Lucas (1944)
.