Zavřít reklamu

Když se řekne „úprava plochy na iPhonu“, většina z nás si vybaví přidávání aplikací do složek, přidávání a úpravu widgetů, nebo třeba změnu tapety. Domovskou obrazovku vašeho iPhonu ale můžete upravit ještě dalšími způsoby – je možné například chytře „schovat“ výřez v její horní části, ještě více si pohrát s tapetou, ale třeba také různými způsoby přizpůsobit dock ve spodní části displeje vašeho iPhonu nebo jednoduše přidat k ikonkám na jeho ploše stín. To vše lze dokonce navíc provést i bez jailbreaku a dalších riskantních úprav a přizpůsobení.

Pro pokročilé úpravy a přizpůsobení plochy vašeho iPhonu vám může skvěle posloužit propracovaná zkratka s názvem Homescreen Creator. Jak jméno zkratky napovídá, s tímto pomocníkem můžete libovolně přetvářet plochu vašeho iPhonu. Zkratka je kompatibilní s iPhony 7 a novějšími, a v závislosti na modelu iPhonu se také mění funkce, které nabízí. My jsme ji pro účely tohoto článku vyzkoušeli na iPhonu XS. Po instalaci a prvním spuštění zkratky budete dotázáni, jaký model iPhonu vlastníte, a poté zkratka z webu Github stáhne dodatečný materiál, který je  nezbytný pro její správné fungování. Po stažení souborů budete muset rozbalit archiv v nativních Souborech na vašem iOS zařízení a poté se opět vrátit do Zkratek. Tento proces vám zabere několik minut, poté ho již ale opakovat nemusíte.

V průběhu nastavování se vás zkratka postupně zeptá, zda chcete zamaskovat výřez v horní části vašeho iPhonu, a také na další podrobnosti. U všech prvků, které si v rámci zkratky Homescreen Creator přidáte na plochu vašeho iPhonu, si budete nejprve moci prohlédnout náhled. Postupně můžete přidávat různé barvy docku, stíny pod widgety či ikonky aplikací a další prvky. Skvělou funkcí této zkratky je, že si z jednotlivých prvků postupně sestavíte rozvržení plochy iPhonu, a toto rozvržení se poté uloží také do nativních Souborů na vašem iOS zařízení, a vy se tak k němu můžete kdykoliv vrátit a opět si jej pohodlně nastavit, aniž byste opět museli manuálně přidávat jednotlivé prvky.

Prvotní instalace zkratky Homescreen Creator je trochu zdlouhavá, zkratka jako taková je ale opravdu skvěle zpracovaná a rozhodně stojí za to si ji vyzkoušet. Nelekejte se toho, jak je na první pohled komplikovaná – ve skutečnosti je sestavování rozvržení plochy iPhonu za pomoci této zkratky velice jednoduché a na celý postup si rychle zvyknete.

Zkratku Homescreen Creator stáhnete zde.

.