Zavřít reklamu

I když si to jistě nikdo nepřeje, čas od času se někomu z nás může stát, že se ocitne v situaci, kdy je zapotřebí co nejrychleji kontaktovat blízké s informací o tom, co se právě stalo, kde se nacházíte nebo co mají udělat. V takových situacích může být ale zároveň těžké obstarat všechny tyto náležitosti “ručně” – naštěstí je tu zkratka s názvem In Case of Emergency, která vám v takovýchto situacích pomůže.

Zkratka In Case in Emergency vyžaduje sice o něco delší nastavení a přizpůsobení než řada jiných zkratek, v případě nouze to ale jistě oceníte. Zkratka funguje tak, že ve chvíli, kdy se ocitnete v nějaké nepříjemné situaci (nehoda, nebo třeba nečekaná hospitalizace), tak jejím spuštěním odešlete vybraným kontaktům například údaje o vaší aktuální poloze, případně textovou zprávu s informacemi o tom, co se stalo a co mají dotyční udělat (ocitli jste se v nemocnici, je potřeba nakrmit psa, klíč je pod rohožkou…). Součástí zkratky je také možnost spuštění konkrétních procesů ve vaší chytré domácnosti. K výběru kontaktů a nastavení předepsaných zpráv dochází právě při prvním nastavení této zkratky.

Zkratku jsme pro účely tohoto článku vyzkoušeli na vlastní kůži a funguje rychle, spolehlivě a bez problémů. Je ale zapotřebí udělit jí přístup k vaší poloze, nativním Zprávám a dalším položkám. Před instalací zkratky se také ujištěte, že jste na vašem iPhonu v Nastavení -> Zkratky povolili používání nedůvěryhodných zkratek

Zkratku In Case of Emergency stáhnete zde.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.