Zavřít reklamu

Čas od času vám na stránkách Jablíčkáře představíme tip na zajímavou zkratku pro váš iPhone. Tentokrát se bude jednat o zkratku s názvem Read Article, která dokáže nahlas předčítat různý obsah na internetu.

Hlasité předčítání jakéhokoliv textu je na elektronických zařízeních všeho druhu obvykle jednou z funkcí zpřístupnění, které obvykle slouží potřebám především zrakově handicapovaných uživatelů. Jedná se ale o užitečnou funkci, která umí skvěle posloužit i zdravým uživatelům, a přečíst jim nahlas nejrůznější články na webu, dokumenty a další materiál. Zkratka s názvem Read Article nabízí bezplatné, rychlé, efektivní a spolehlivé využití této funkce. V nastavení zkratky Read Article si můžete plně přizpůsobit jazyk i hlas předčítání včetně češtiny (u češtiny se konkrétně jedná o hlas jménem Zuzana).

Poté, co zkratku nainstalujete, klepněte na její kartě na ikonku tří teček v pravém horním rohu, a ujistěte se, že máte zkratku přidanou na listu sdílení. Poté stačí vybrat například libovolný článek na internetu, klepnout na ikonku sdílení, z menu vybrat položku Read Article a poté klepnout na Add a New Article. Zkratka vás nejprve požádá o potvrzení, zda chcete skutečně zahájit hlasité předčítání vybraného článku, a poté začne předčítat. Předčítání obsahu můžete kdykoliv zastavit. Kromě této funkce nabízí zkratka s názvem Read Article také možnost opravy výslovnosti nebo správy uloženého obsahu. Vybrané články se automaticky ukládají do cloudu, odkud je můžete kdykoliv opět otevřít a nechat si je přečíst. Zkratka Read Article funguje naprosto bez problémů a spolehlivě. Hlas v češtině je velmi příjemný a překvapivě přirozený (do hlasu moderátorky má samozřejmě z pochopitelných důvodů daleko), a funkci opravení výslovnosti nebylo nutné v průběhu zkoušení této zkratky ani jednou využít. Před instalací zkratky Read Article se ujistěte, že jste v Nastavení -> Zkratky povolili používání nedůvěryhodných zkratek.

Zkratku Read Article stáhnete zde.

.