Zavřít reklamu

Včera Apple ve svém tiskovém prohlášení oznámil, že do vedoucích funkcí byli jmenováni viceprezident softwarového inženýrství pro Mac, Craig Federighi, a viceprezident hardwarového inženýrství Dan Riccio. Oběma nyní připadne pozice starší viceprezident (Senior vice president) a budou se zodpovídat přímo Timu Cookovi. Craiga Federighiho jsme již mohli vidět na letošním WWDC, kde uživatelům představil poslední verzi OS X – Mountain Lion.

Z tiskové zprávy:

Fedighi bude jako starší viceprezident softwarového inženýrství pro Mac nadále zodpovědný za vývoj Mac OS X a za inženýrské týmy pro operační systém. Federighi pracoval v NeXTu, dále nastoupil do Apple a poté strávil deset let v Aribě, kde zastával několik pozic včetně viceprezidenta internetových služeb a vedoucího technologií. Do Apple se vrátil v roce 2009, aby zde vedl vývoj Mac OS X. Federighi má titul inženýra v počítačové vědě a bakalářský titul elektronického inženýrství a počítačové vědy na Kalifornské univerzitě v Berkeley.

Riccio jako starší viceprezident hardwarového inženýrství povede inženýrské týmy Macu, iPhone a iPodů. Byl nedílnou součástí všech produktů iPadu, od první generace zařízení. K Applu Riccio přišel v roce 1998 jako viceprezident produktového designu a během své kariéry se zásadním způsobem podílel na většině hardwaru Applu. Dan získal bakalářský titul z mechanického inženýrství na Massachusettské univerzitě v Amherstu v roce 1986.

V tiskové zprávě také stojí, že Bob Mansfield i nadále zůstává v Applu, ačkoliv před dvěma měsíci oznámil, že odchází do důchodu. Podle zveřejněných informací se bude i nadále podílet na budoucích produktech a bude se zodpovídat přímo Timu Cookovi. Mansfield podle stránek Applu setrvá na své dosavadní pozici, čímž nastává nezvyklá situace. Apple má v tuto chvíli dva starší viceprezidenty hardwarového inženýrství. Bob Mansfield přivedl na svět několik ikonických produktů, jako iMac nebo MacBook Air a pro Apple je jedině dobře, že se tento bakalář inženýrství z austinské univerzity rozhodl u společnosti i nadále zůstat.

Zdroj: Apple.com

Příležitostný překladatel, hudebník a velký milovník jablečného železa.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.