Zavřít reklamu

Další týden je tu a spolu s ním také nový díl našeho pravidelného seriálu o významných událostech. Tentokrát bude v centru dění výhradně společnost Apple – připomeneme si rok 1975, kdy Steve Wozniak zahájil vývoj a sestavování počítače, který firma začala posléze prodávat pod názvem Apple I. Zavzpomínáme ale také na den, kdy byl uveden do prodeje první iPhone.

Sestavení Apple I

29. června roku 1975 začal Steve Wozniak s vývojem a postupným sestavováním počítače Apple I. Apple I byl osazen 8bitovým 1MHz mikroprocesorem MOS 6502 a 4kB paměti s možností rozšíření. Prodávat se začal až v roce 1976. Wozniak původně na prodeje počítačů vůbec nepomýšlel – jednalo se Jobsův nápad. Apple I byl oficiálně prvním produktem z dílny Applu, jeho výroba byla ukončena 30. září roku 1977. V červnu téhož roku totiž Apple představil nástupce – počítač Apple II.

Zahájení prodeje prvního iPhonu (2007)

Koncem června roku 2007 byl ve Spojených státech oficiálně zahájen prodej historicky prvního iPhonu, který byl představen 9. ledna téhož roku. Před Apple Story se od rána tvořily masivní fronty nedočkavých fanoušků a událost se těšila také velkému zájmu médií. Prodejům prvního iPhonu se dařilo opravdu výtečně, a během pouhých čtyřiasedmdesáti dnů se společnosti Apple podařilo v tomto směru dosáhnout milníku jednoho milionu prodaných smartphonů.

 

.