Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Logitech začal prodávat nové příslušenství pro Mac

Jablečné počítače se celosvětově těší obrovské popularitě. Podobně je na tom i originální příslušenství jako Magic Mouse či Magic Keyboard, na které si ale bohužel někteří jablíčkáři stěžují. Největší kritika se na Apple pochopitelně žene kvůli vyšším cenám. Naštěstí se na trhu nachází řada dalších alternativ, které zmiňované produkty dokáží spolehlivě nahradit a jsou k dostání za nižší cenu. Do této skupiny se nově zařadí tři nové produkty od společnosti Logitech. Konkrétně se jedná o myš a dvě klávesnice. Pojďme se na společně podívat.

Jako první si uvedeme klávesnici Logitech MX Keys, která je určena pro Mac a bude stát zhruba tři tisíce korun. Jedná se o velice příjemný produkt s elegantním podsvícením, díky čemuž vás nezradí kupříkladu ve tmě. Klávesnici doplňuje USB-C/USB-C kabel, který slouží pro nabíjení. A jak je na tom vůbec samotná baterka? Podle oficiální dokumentace by MX Keys měla vydržet deset dní na jedno nabití, přičemž když úplně vypnete zmiňované podsvícení, dostanete se až na dobu pěti měsíců. Obrovskou výhodou navíc je, že vám tato klávesnice v rychlosti umožní přejít z MacBooku na iPhone či iPad. Rozhodně také nesmíme opomenout funkci, která dokáže šetřit baterii samotného produktu. Pokud totiž z klávesnice sundáte ruce, sama za chvíli vypne zmiňované podsvícení, které se opět aktivuje po přiblížení ruky.

Dalším produktem je myš Logitech MX Master 3 Wireless Mouse, jejíž cenovka bude velice podobná jako u zmiňované klávesnice. Tento produkt nabízí pokročilý senzor Darkfield s 4 tisíci DPI, který dokáže virtuálně sledovat váš pohyb na jakémkoliv povrchu, a to včetně skla. Myš vás každopádně na první pohled zaujme technologií MagSpeed a perfektním tvarem, jež vám okamžitě padne do ruky. Co se týče baterie, tak ta vás jen tak ve štychu nenechá. Na jedno nabití totiž vydrží až 70 dní.

V poslední řadě na nás ještě čeká klávesnice Logitech K380. U té vás jistě překvapí, že cílí na iOS, iPadOS a macOS zároveň. Jedná se tak o skvělé řešení například pro studenty nebo cestovatele, kteří mají tyto produkty neustále u sebe a hledají způsob, kterým by si mohli zjednodušit jejich psaní. Klávesnice je samozřejmě velice lehká a nese minimalistický design, díky čemuž je ideální volbou na zmiňované cesty. Co se týče dostupnosti, K380 by měla stát něco přes tisícovku a k dostání by měla být v růžové a bílé barvě.

Gmail začíná podporovat Split View na iPadOS

Apple se se svým iPadem již delší dobu snaží přiblížit Macu, což prokazuje například nástup operačního systému iPadOS. Klíčem k úspěchu je v tomto směru bezesporu kvalitní multitasking. V případě iPadů se o něj stará například Split View, který uživatelům umožňuje pracovat hned s dvěma aplikacemi najednou. Pro Split View ale musí být optimalizována i samotná aplikace. Google nově aktualizoval svého emailového klienta Gmail, který si nově s touto funkcí hravě poradí. Díky této novince budou jablíčkáři schopni například rovnou přetáhnout fotografie z aplikace Fotky do rozepsaného emailu, aniž by museli opustit samotnou aplikaci.

iPad Gmail Multitasking
Zdroj: Google Blog

Text skladby v  Music na Samsung Smart TV

Již v dubnu jsme vás na našem magazínu informovali o spolupráci mezi společností Apple a Samsung. Ti se totiž tehdy spojili proto, aby mohli přinést aplikace Apple Music i na chytré televizory Samsung. Aplikace jako taková plní svůj účel dokonale a dalo by se říci, že ji oproti plnohodnotné verzi nic moc nechybí. Dnes se totiž majitelé zmiňovaných televizí dočkali také funkce pro zobrazování textu písně v reálném čase. Díky této vychytávce si jablíčkáři mohou text užít ve formě karaoke a případně si i skladbu zazpívat. Tato změna se ale týká pouze televizorů z roku 2018 až 2020.

Samsung Apple Music
Zdroj: MacRumors

Apple před chvílí vydal druhé beta verze iOS a iPadOS 14

Kalifornský gigant dnes vydal druhé beta verze operačních systémů iOS a iPadOS 14. Pokud máte vývojářský profil a již nyní nové systémy testujete, můžete si aktualizaci stáhnout klasickým způsobem. Tyto aktualizace by s sebou měly přinést opravu různých chyb a celkové vylepšení systému. O nových funkcích v systému iOS 14 si můžete přečíst zde a o iPadOS 14 zde.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více