Zavřít reklamu

Dnes se v našem seriálu s názvem Zpátky do minulosti vrátíme do roku 1993. Tehdy začala společnost Apple prodávat své all-in-one počítače Macintosh LC 520, určené zejména pro použití ve vzdělávacím sektoru. Tento kompaktní počítač nesl v době svého vývoje kódové označení „Mongo“.

Společnost Apple začala 28. června roku 1993 prodávat svůj počítač Macintosh LC 520. Jednalo se o stroj typu „all-in-one“, který byl určený primárně pro účely vzdělávání. MacintoshLC 520 byl vybaven neoptickou dvourychlostní CD-ROM mechanikou, a svým designem se podobal Macu LC III z února roku 1993. Byl osazený 25 MHz 68030 CPU, a dále byl vybavený také 5 MB RAM, 80 MB nebo 160 MB pevným diskem, disketovou mechanikou a 14” monitorem Sony Triniton se stereo reproduktory. Součástí Macintoshe LC 520 byl také integrovaný mikrofon, což v té době nebylo zrovna obvyklé. Jeho cena začínala tehdy na 1799 dolarech.

Společnost Apple se v té době ještě nijak nebránila rozšiřování svých počítačů, proto majitelům Macintoshe LC 520 umožnila za pomoci sltů například upgradovat RAM až na úctyhodných 36 MB nebo upgradovat procesor. Apple svůj Macintosh LC 520 označoval za první počítač, který byl určen pro specifický segment trhu. Tento model si opravdu získal v řadě škol ve Spojených státech obrovskou popularitu, a byl zde používán řadu let. Přestože se jednalo o počítač, který byl primárně určený pro vzdělávací sektor, našel si svou cestu také do některých podniků a institucí. Apple ještě v průběhu roku 1993 vydal další model s názvem Macintosh Performa 520.

.