Zavřít reklamu

Na dnešní den připadá výročí představení iPhonu 3GS. Společnost Apple tuto novinku představila světu v roce 2009, a my si představení v dnešním díle našeho seriálu stručně připomeneme. Kromě iPhonu 3GS si připomeneme tak narození Blaise Pascala.

Narodil se Blaise Pascal (1623)

19. června se ve Francii narodil matematik, fyzik, spisovatel, teolog a náboženský filosof Blaise Pascal. Pascal je mimo jiné tvůrcem prvního mechanického kalkulátoru s názvem Pascalina, je autorem Pascalovy věty o kuželosečkách, objevitelem takzvaného Pascalova trojúhelníku, autorem Pascalova zákonu a autorem řady významných prací z oblasti matematiky i fyziky. V roce 1662 také Pascal předvedl koňmi tažený vůz pro osm cestujících s názvem Carosse.

Blaise Pascal

Představení iPhonu 3GS (2009)

Společnost Apple představila 19. června roku 2009 na vývojářské konferenci WWDC svůj iPhone 3GS. Phil Schiller v průběhu jeho uvedení prohlásil, že písmeno „S“ v názvu má symbolizovat rychlost. Vylepšení u tohoto modelu spočívala mimo jiné ve vyšším výkonu, 3MP fotoaparátu s vyšším rozlišením a schopností snímání videozáznamu, hlasovém ovládání nebo podporou stahování rychlostí 7,2 Mb/s. Nástupcem iPhonu 3GS se v roce 2010 stal iPhone 4, model 3GS se přestal vyrábět v září roku 2012, kdy byl představen iPhone 5.

Další události nejen z oblasti technologií

  • Byl vydán první z řady komiksů o Garfieldovi (1978)
  • Google vypustil nové snímky ve své službě Street View a pokrytí Česka se tak stalo téměř kompletním (2012)
.