Zavřít reklamu

Ani sedmadvacet let trvání manželství nemusí nutně znamenat, že se bude jednat o celoživotní svazek. Důkazem toho je manželství Billa a Melindy Gatesových, kteří počátkem tohoto týdne oznámili, že se rozhodli, že půjdou každý svou cestou. Kromě této novinky vám v našem dnešním souhrnu uplynulého dne přinášíme zprávu o spuštění provozu audio chatovací platformy Spaces od Twitteru a testování androidí verze aplikace Clubhouse.

Rozvod manželů Gatesových

Melinda a Bill Gatesovi počátkem tohoto týdne veřejně oznámili, že jejich společné manželství po sedmadvaceti letech končí. Ve společném prohlášení manželé Gatesovi uvedli, že “nevěří, že by v další fázi svých životů mohli dále růst jako pár”. Bill Gates se do povědomí většinové veřejnosti zapsal jako zakladatel společnosti Microsoft, řadu let se ale již věnuje převážně charitativní práci. Spolu se svou ženou Melindou založil v roce 2000 – poté, co odstoupil z pozice výkonného ředitele Microsoftu – dobročinnou organizaci s názvem Bill & Melinda Gates Foundation. Nadace manželů Gatesových od dob svého založení utěšeně rostla a postupem času se z ní stala jedna z největších charitativních nadací na světě. Melinda Gates nejprve v Microsoftu působila na pozici manažerky produktového marketingu, tu ale opustila v druhé polovině devadesátých let. Zatím není jisté, jaký dopad bude mít rozvod manželů Gatesových na chod nadace – pokud vůbec nějaký. Oba ve svých prohlášeních totiž uvedli, že do poslání své nadace vkládají i nadále svou důvěru.

Twitter spouští audio chat pro uživatele s více než 600 sledujícími

Sociální síť Twitter od tohoto týdne nabízí uživatelům, kteří mají více než 600 sledujících, možnost pořádat vlastní audio pořady v rámci služby Spaces. Jedná se jakousi obdobu populárního Clubhousu, přičemž Spaces budou k dispozici jak pro iOS, tak i pro Android zařízení. Twitter uvedl, že se pro hranici 600 sledujících rozhodl na základě zpětné vazby od uživatelů. Provozovatelé takto sledovaných účtů mají podle tvůrců Twitteru s velkou pravděpodobností zkušenosti s pořádáním hromadných konverzací a umí promlouvat k vlastnímu publiku. Twitter má také v plánu nabídnout řečníkům na platformě Spaces možnost monetizace svého obsahu, například prostřednictvím prodeje virtuálních vstupenek. Možnost monetizace bude v průběhu následujících několika měsíců postupně zpřístupněna omezené skupině uživatelů.

Clubhouse začal testovat svou aplikaci pro Android

Clubhouse začal po několika dlouhých měsících konečně testovat svou aplikaci pro Android zařízení. Tvůrci audio chatovací platformy tento týden uvedli, že verze Clubhousu pro Android se v současné chvíli nachází ve své beta testovací verzi. Clubhouse pro Android údajně nyní testuje hrstka vybraných uživatelů, která má tvůrcům aplikace poskytnout požadovanou zpětnou vazbu. Podle vývojářů Clubhousu se zatím jedná o “velmi hrubou verzi aplikace”, přičemž zatím není jasné, kdy by se Clubhouse pro Android mohl rozšířit mezi běžné uživatele. Clubhouse si s vývojem vlastní aplikace pro Android dal poměrně na čas. Aplikace byla až dosud dostupná pouze pro majitele iPhonů, registrace byla možná pouze na pozvánku, což Clubhousu zpočátku v očích některých lidí dodávalo lákavý punc exkluzivity. Mezitím ale řada jiných společností oznámila, že chystá vlastní obdobu Clubhousu, a zájem o původní platformu začal mezitím postupně opadat.

.