Zavřít reklamu

Vzpomínáte si, kdy Google přešel pod nově vzniklou společnost Alphabet? Stalo se tak počátkem srpna roku 2015, a jedná se o jednu z událostí, které si připomeneme v našem dnešním článku. Kromě toho na dnešek připadá například také výročí narození Jana A. Rajchmana nebo výročí dne, kdy se iTunes Music Store konečně mohl pochlubit jedním milionem skladeb v nabídce.

Narodil se Jan A. Rajchman (1911)

10. srpna roku 1911 se v Anglii narodil Jan Aleksander Rajchman – vědec a vynálezce polského původu, který je považován za jednoho z průkopníků výpočetní techniky a elektrotechniky. Rajchmanův otec, Ludwik Rajchman, byl bakteriolog a zakladatel organizace UNICEF. Jan A. Rajchman v roce 1935 získal diplom na Švýcarském federálním technologickém institutu, o tři roky později získal titul doktora věd. Na svém kontě má celkem 107 patentů, souvisejících většinou s logickými obvody. Rajchman byl členem řady elitních vědeckých spolků a asociací, a působil také v čele RCA Computer Laboratory.

Jan A. Rajchman

Million skladeb na iTunes (2009)

10. srpen roku 2004 byl významným také pro společnost Apple. Ta totiž v daný den slavnostně oznámila, že hudební virtuální obchod iTunes Music Store má v nabídce již úctyhodný jeden milion skladeb. Uživatelé mohli v iTunes Music Store nalézt skladby od všech pěti hlavních hudebních vydavatelství a zhruba šesti stovek menších nezávislých vydavatelství z celého světa. Apple se v té době mohl také pochlubit 70% podílem v celkovém počtu legálních stažení jednotlivých skladeb i celých alb, a iTunes Music Store se stal světovou jedničkou mezi online hudebními službami.

Google a Alphabet (2015)

10. srpen roku 2015 se pro společnost Google stal dnem zahájení restrukturalizace, v jejímž rámci přešla pod nově vzniklou firmu Alphabet. Do vedení Googlu nově nastoupil Sundar Pichai, který se v minulosti věnoval například práci na prohlížeči Google Chrome nebo operačním systému Android. Generálním ředitelem společnosti Alphabet se stal Larry Page, Sergej Brin se stal jejím prezidentem.

Další události nejen z oblasti technologií

  • NASA vysílá na Měsíc svou umělou družici jménem Lunar Orbiter I (1966)
.