Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho pravidelného seriálu o historických událostech v oblasti technologií zamíříme ke hvězdám – konkrétně k Veze, kterou se 17. července roku 1850 podařilo vyfotografovat vědcům z Harvardovy univerzity. Připomeneme si ale také založení společnosti Nippon Electric Company.

Fotografie hvězdy v souhvězdí Lyry (1850)

17. července roku 1850 se vědcům na Harvardově univerzitě podařilo poprvé úspěšně pořídit fotografii hvězdy. Autorem fotografie, která byla pořízena v univerzitní hvězdárně, byl astronom John Adams Whipple. Na snímku se nacházela hvězda Vega v souhvězdí Lyry. Vega je nejjasnější hvězdou tohoto souhvězdí a zároveň pátou nejjasnější hvězdou noční oblohy.

Založení Nippon Electric Company (1899)

17. července roku 1899 založil Iwadare Kunihiko společnost Nippon Electric Company Ltd. (NEC). Kunihiko byl expertem v oblasti telegrafických systémů, a jednu dobu pracoval pod vedením samotného Thomase Edisona. Finanční podporu společnosti Nippon Electric Company Ltd. zajistila Western Electric, čímž dala vzniknout první japonské joint-venture se zahraniční společností.

Další události nejen z oblasti technologií

  • Magazín Forbes prohlásil Billa Gatese nejbohatším mužem světa (1995)
  • Palm představil své PDA m100 (1999)

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více