Zavřít reklamu

Chytrý reproduktor HomePod se začíná rozšiřovat po domácnostech na celém světě, ale na svou konkurenci stále nestačí. Výsledky posledního kvartálu roku 2018 ukazují, že prodeje HomePodu rostly i přes ne úplně příznivé předpovědi.

Oproti Google Home či Amazon Echo má reproduktor od Applu ale stále co dohánět. Analytická společnost Strategy Analytics ukazuje srovnání celosvětových prodejů jednotlivých zařízení, ve kterých si na první pohled HomePod vede skvěle. Za poslední kvartál roku 2018 se ho prodalo na 1,6 milionů a z celkového koláče chytrých reproduktorů si ukousl podíl 4,1 %, což představuje meziroční nárůst o 45 %.

Ve stejné době prodal však Amazon i Google mnohem více chytrých reproduktorů. Amazon s jeho reproduktorem Echo uspěl s 13,7 miliony kusy a Google Home se prodalo na 11,5 milionů kusů, tedy téměř desetinásobek oproti HomePodu. Je nutné dodat, že konkurence nabízí více variant, z nichž jsou některé levnější a některé dražší, srovnatelné právě s HomePodem. Lidé si tak mohou vybrat, zdali si vystačí primárně s reproduktorem, jehož hlavním benefitem bude právě chytrý asistent, nebo zda sáhnou po dražší variantě s kvalitním zvukem a prémiovějším zpracováním.

V poslední době se v množí spekulace o levnější a osekanější verzi HomePodu, jehož příchod předpověděl i známý analytik Ming-Chi Kuo. Je tedy dost možné, že se po jeho představení prodeje jablečných chytrých reproduktorů rapidně zvednou.

HomePod fb
.