Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho seriálového návratu do minulosti si připomeneme mimo jiné založení superpočítačové společnosti Control Data Corporation. Připomeneme si ale také opravu DNS chyby podle Kaminského nebo poslední misi raketoplánu Atlantis.

Založení Control Data Corporation (1957)

8. července roku 1957 byla založena superpočítačová společnost Control Data Corporation. CDC byla jednou z prvních vlaštovek v této oblasti, a zabývala se především sestavováním superpočítačů s vysokým výkonem. Jedním ze zaměstnanců společnosti Control Data Corporation byl například Seymour Cray, který v šedesátých letech minulého století vyvíjel tehdejší nejrychlejší počítače na světě. Cray počátkem sedmdesátých let CDC opustil a založil vlastní společnost s názvem Cray Research.

Oprava DNS chyby podle Kaminského (2008)

Vývojář jménem Dan Kaminsky objevil v roce 2007 chybu v adresování DNS. Chyba byla natolik závažná, že ji bezpečnostní experti tajili do doby, než se podařilo přijít s účinnou opravou. Koncem března se Kaminsky sešel s dalšími šestnácti vývojáři v sídle společnosti Microsoft, kde usilovně pracovali na zdokonalení příslušné záplaty, která byla oficiálně vydána 8. července roku 2008.

Dan Kaminsky
Zdroj Zdroj: en.wikipedia.org

Další události nejen z oblasti technologií

  • Na svou poslední misi odstartoval vesmírný raketoplán Atlantis (2011)

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více