Zavřít reklamu

Společnost Nintendo je nedílnou součástí technologického průmyslu. Její kořeny ale sahají až do devatenáctého století, kdy z její dílny vzešly populární hrací karty. Kromě založení Nintendo Koppai si v dnešním díle našeho historického seriálu připomeneme představení smartphonu HTC Dream.

Nintendo Koppai (1889)

Fusajiro Yamauchi založil 23. září roku 1889 v japonském Kjótu společnost Nintendo Koppai. Firma původně vyráběla a prodávala japonské hrací karty hanafuda. V průběhu následujících let (a desetiletí) ze z Nintendo Koppai stal jeden z nejvýznamnějších výrobců herních karet. Firma se také v zemi stala průkopníkem ve výrobě odolnějších karet s povrchovou úpravou z plastu. Společnost Nintendo je dnes známá především ve videoherním průmyslu, karty hanafuda jsou ale i nadále součástí jejího porfolia.

T-Mobile G1 (2008)

23. září roku 2008 spatřil ve Spojených státech světlo světa telefon T-Mobile G1 (též HTC Dream, Era 1 nebo Android G1). Smartphone s vysouvací hardwarovou klávesnicí byl vybaven operačním systémem Android s přizpůsobitelným grafickým uživatelským rozhraním. HTC Dream se ze strany uživatelů setkal s poměrně pozitivním přijetím a stal se zdatným konkurentem pro smartphony s operačními systémy Symbian, BlackBerry OS nebo iPhone OS. Operační systém Android nabízel integraci se službami od společnosti Google, součástí smartphonu byl Android Market pro stahování dalších aplikací. Smartphone byl k dostání v černé, bronzové a bílé barvě.

Další události nejen z oblasti technologií

  • Netflix spouští program půjčování DVD za předplatné (1999)
  • Vychází Mozilla Phoenix 0.1 (2002)
.