iWant

Apple bude exkluzivně na Apple Music vysílat populární pořad Carpool Karaoke

iWant

S velice zajímavou kartou se v boji hudebních streamovacích služeb vytasí Apple. Pro svou Apple Music získal exkluzivní práva na novou show Carpool Karaoke, která vzniká jako spinoff z populární části amerického televizního pořadu „The Late Late Show“ Jamese Cordena.

Právě v noční show, které jsou ve Spojených státech velice oblíbeným typem televizní zábavy, Jamese Cordena populární Carpool Karaoke vzniklo a brzy se stalo hitem. Corden totiž začal jako řidič do svých aut zvát různé celebrity, především zpěváky, zpěvačky a celé hudební kapely (ale naposledy se v pořadu objevila také první dáma Spojených států Michelle Obamová), načež s nimi vede nezávazné dialogy a zpívá jejich písničky, hrající z rádia.

Podle magazínu The Hollywood Reporter si Apple nyní zajistil exkluzivní práva na samostatný pořad, který právě na bázi Cordenovy show vzniká. Hlavní tváří samostatného Carpool Karaoke, který budou produkovat stejní lidé jako „The Late Late Show“, ale podle The Hollywood Reporter již nebude James Corden. Kdo bude za volantem, ale bude teprve oznámeno.

Nová série má mít 16 dílů a objeví se exkluzivně na hudební streamovací službě Applu, za kterou uživatelé musí zaplatit šest eur měsíčně, tedy zhruba 160 korun. Zatím není ani jasná premiéra vysílání, ale očekává se, že to bude brzy.

„Milujeme hudbu a Carpool Karaoke ji oslavuje velice vtipnou a unikátní cestou, čímž se stalo hitem napříč všemi věkovými kategoriemi,“ uvedl Eddy Cue, který mimo jiné právě na Apple Music dohlíží. Podle Cuea do sebe Carpool Karaoke a Apple Music perfektně zapadnou.

Pro kalifornskou firmu by se mohlo exkluzivní vysílání tohoto pořadu stát skutečně trefou do černého. Vedle samotné hudby jako takové začíná po videobsahu pokukovat také například konkurenční Spotify a vzhledem k dosavadní popularitě Carpool Karaoke v Cordenově show lze očekávat, že tento pořad přiláká na Apple Music nové zákazníky.

Byť Apple podle Eddyho Cuea nemá v plánu odkupovat natáčecí studia a pustit se například do konkurování Netflixu, můžeme v budoucnu očekávat na Apple Music stále více video počinů, jako je právě Carpool Karaoke. Již byl vypsán casting na novou show o aplikacích a čeká se také na drama Vital Signs s Dr. Dre.

Zdroj: The Hollywood Reporter