iWant

Apple Music dále roste. Už má 17 milionů předplatitelů

iWant

Tim Cook, výkonný ředitel společnosti Apple, si v rámci středeční keynote neodpustil zmínit zajímavá čísla a statistiky. Ty se týkaly nejen jedné miliardy prodaných iPhonů a 140 miliard stažení v App Storu, ale také hudební streamovací služby Apple Music. Ta se opět rozrostla a nyní čítá 17 milionů platících uživatelů.

Apple Music, která je podporována významnými světovými interprety, se stále rozrůstá, jak ve středu během představování nových iPhonů a hodinek Watch Series 2 informoval Tim Cook. Apple Music nyní čítá okolo 17 milionů platících uživatelů a zaznamenala v průběhu dvou měsíců (od svého výročí, jenž se datuje k 30. červnu) nárůst o dva miliony. Oproti svému úhlavními konkurentovi Spotify však má ještě co dohánět.

Právě Spotify, největší streamovací služba světa, má své předplatitele na hranici 39 milionů, což je minimálně dvakrát tolik. Na obranu jablečného místa pro hudebně-mediální obsah je nutné dodat, že na trhu působí teprve čtrnáct měsíců. Spotify od roku 2006.

Na růstu Apple Music se podílí několik faktorů. Především se jedná o exkluzivní vydání alb od předních světových umělců jako Drake, Britney Spears, Frank Ocean a dalších, avšak za zmínku stojí i redesign aplikace a očekávané televizní pořady. Není tajemstvím, že Apple plánuje vysílat své dílo „Planet of the Apps“. Vedle tohoto počinu by na tuto platformu měla přijít i oblíbená show „Carpool Karaoke“ s Jamesem Cordenem, která byla promována hned na samotném začátku středeční prezentace, kdy byl Cook na stage přivezen samotným Cordenem.

Zdroj: CNET