Zavřít reklamu
iWant

Apple čelí možnému zákazu dovozu některých starších zařízení do Spojených států

iWant

Apple by mohl mít problém. Americká komise pro mezinárodní obchod (ITC) totiž rozhodla ve prospěch Samsungu v jednom z patentových sporů a je možné, že zakáže Applu dovážet do Spojených států několik jeho produktů. Kalifornská společnost oznámila, že se proti verdiktu odvolá…

iPad 2 - Desembalaje

Případný zákaz by se týkal následujících zařízení, které běží v síti AT&T: iPhone 4, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPad 3G a iPad 2 3G. Jedná se o finální rozhodnutí ITC a verdikt mohou zvrátit jen Bílý dům nebo federální soud. V okamžitou platnost nicméně toto rozhodnutí zatím nevstoupí. Příkaz byl nejprve zaslán americkému prezidentu Baracku Obamovi, jenž má 60 dní na to, aby příkaz prozkoumal a případně ho vetoval. Snahou Applu bude patrně přenést případ k federálnímu soudu.

[do action=“citace“]Jsme zklamaní a hodláme se odvolat.[/do]

Americká komise pro mezinárodní obchod se stará o zboží, které proudí z a do Spojených států, tudíž může zabránit jablečným zařízením, které se vyrábějí v zahraničí, ke vstupu na americkou půdu.

Samsung zvítězil v souboji o patent s číslem 7706348, který je nazvaný „Zařízení a metoda pro kódování/dekódování kombinačního indikátoru přenosového formátu v mobilním komunikačním systému CDMA“. Jedná se o jeden z patentů, který se Apple snažil zařadit mezi „standardní patenty“, což by umožnilo ostatním společnost na bázi licencování jejich využívání, ovšem očividně neuspěl.

V novějších zařízeních již Apple využívá jiný způsob, tudíž se nejnovějších iPhonů a iPadů tento patent netýká.

Apple se proti verdiktu ITC odvolá. Mluvčí Kristin Huguetová pro AllThingsD uvedla:

Jsme zklamaní, že komise převrátila původní rozhodnutí, a hodláme se odvolat. Dnešní rozhodnutí nemá žádný vliv na dostupnost Apple produktů ve Spojených státech. Samsung využívá strategie, kterou soudy a regulátoři po celém světě zamítli. Přiznali, že je to proti zájmu uživatelů v Evropě i jinde, přesto se ve Spojených státech Samsung snaží blokovat prodeje Apple produktů skrze patent, u kterého souhlasil, že ho za náležitou částku poskytne komukoliv dalšímu.

Zdroj: TheNextWeb.com
iPad in the box