iWant

Apple omezil výběr řemínků k novým Apple Watch, nylonové a kožené se musí kupovat zvlášť

iWant

Během jarního updatu Apple představil nejen nový červený iPhone a upravil tabletové portfólium, ale zároveň i výrazně omezil základní výběr pásků pro Apple Watch, které jsou rovnou přibalené k novým jablečným hodinkám.

Ještě před čtrnácti dny jste na webu Applu mohli vybírat nové hodinky hned v několika konfiguracích. Apple Watch S2 jsou však nově k dispozici pouze se sportovními řemínky nebo s milánským tahem. V případě silikonových pásků došlo i k omezení barev.

K zjednodušenému výběru došlo také u Apple Watch Nike+, kde máte na výběr buď bílý sportovní řemínek, nebo antracitově černý pásek. Ze hry tak zcela vypadl černý volt pásek a matně stříbrný volt řemínek. Ty lze nově zakoupit už jen samostatně, což platí i u řady dalších řemínků.

Vysvětlení, proč kalifornská společnost k tomuto omezení přistoupila, může být hned několik. Může jít o zcela prosté zjednodušení, kdy nový uživatel má ulehčený výběr, ale to příliš nedává smysl. Apple chce spíše stimulovat větší prodej samostatných řemínků. Celkem mě mrzí, že ze základních konfigurací vypadly všechny nylonové a kožené řemínky.

watch-store

Pokud si dnes půjdete koupit nejnovější Apple Watch a budete chtít jakýkoliv řemínek právě z nylonu nebo z kůže, budete si ho automaticky muset koupit zvlášť, a to buď vedle klasického sportovního pásku nebo milánského tahu, které se mohou objevit přímo v krabičce s novými Watch.

Omezení se zatím týká pouze oficiálního Apple Online Storu. Většina českých obchodů hlásí, že má ještě staré skladové zásoby. Pokud uvažujete o koupi Watch a nechcete silikonový pásek, ale například nylon, rozhodně ještě nějaký seženete. To samé platí o černo-zeleném volt řemínku k edici Nike, který je mezi lidmi velmi populární. Samostatně stojí sportovní řemínky Nike i desítka nylonových 1 490 korun.

Jediný řemínek, kterého se Apple při jarním úklidu nedotkl, je Apple Watch Edition, tedy pouzdro z bílé keramiky, které v základní konfiguraci stále koupíte jen a pouze s oblačně bílým sportovním řemínkem. Stojí 39 990 korun.