iWant

Magnet – správa oken na Macu jednoduše a efektivně

iWant

Zatímco na počítačích s Windows to už uživatelé nějakou dobu mají přímo v systému, v OS X se snadná správa oken, konkrétně jejich velikost a rozložení na obrazovce, musela vždy řešit přes aplikace třetích stran. Těch postupem času vzniklo mnoho, přičemž jedna z nich je i česká aplikace Magnet.

Apple sice v chystaném OS X El Capitan, který vyjde na podzim, konečně nabídne obdobu oblíbené funkce, ale jeho správa oken bude pro mnoho uživatelů jistě omezující. V El Capitanu totiž bude možné snadno „rozpůlit“ obrazovku a mít tak vedle sebe zobrazené dvě aplikace pro pohodlnější práci, jenže tyto aplikace budou muset běžet v režimu na celou obrazovku.

Kdo již nyní v Yosemite full-screen režim u aplikací využívá, jistě bude rád i za novou správu oken v El Capitanovi, jenže pro mnoho dalších uživatelů bude nadále nepostradatelná aplikace třetí strany typu Magnet.

magnet-app

Magnet je šikovná utilita, jež se usadí v horním řádku nabídek a umožní s oknem aplikace dělat následující: maximalizovat ho, vrátit do původní velikosti, zarovnat na levou/pravou/dorní/holní polovinu displeje nebo do jednoho ze čtyř rohů, když obrazovku rozčtvrtíte.

Všechny tyto úkony lze provést hned třemi způsoby: nejméně asi budete využívat ikonu v horní liště, protože rychlejší je to přes klávesovou zkratku, nebo najetím do vybrané části obrazovky podle toho, jak potřebujete okno umístit a zmenšit/zvětšit. Klávesové zkratky si navíc můžete navolit zcela podle svých potřeb.

Vhod přijde Magnet i v případě, že používáte externí monitory. Aplikace jich podporuje až šest a není problém si přes Magnet mezi monitory jednotlivá okna posílat.

Magnet rozhodně není jedinou aplikací pro správu oken, kterou pro Mac najdete. Pokud ale ještě svou oblíbenou aplikaci tohoto typu nemáte, Magnet nabízí maximální jednoduchost spojenou s maximální efektivitou, která přijde při správě oken víc než vhod. Za 5 eur se může Magnet okamžitě stát vaším denodenním pomocníkem.

Magnet
Magnet
Developer: CrowdCafé
Price: 25,00 Kč