iWant

iWant

Mobilní Google Mapy nyní umí měnit trasu podle potřeb uživatele

iWant

Na Google Mapy pro iOS se nyní konečně dostala funkce, kterou mají uživatelé Androidu k dispozici už od října minulého roku. Google pro ni nemá zvláštní název, ale na svém blogu hovoří o „pit stops“. To označuje zastávky pro servis vozu u automobilových závodu, v tomto případě se jedná o předem neočekávané změny trasy.

Pokud řidič aktuálně využívá navigaci Google Map a najednou zjistí, že potřebuje doplnit palivo nebo navštívit toaletu, až dosud musel navigaci opustit, potřebnou lokaci najít a iniciovat navigaci k ní. Pak musel spustit novou navigaci, z nového místa ke konečnému cíli.

Nová verze aplikace Google Mapy pro iPhony a iPady při navigaci nabídne po klepnutí na ikonku lupy vyhledání míst jako čerpací stanice, restaurace, obchody a kavárny a možnost manuálně (i hlasem, což je při řízení velice vhodné) vyhledat jiný cíl. Ten pak zakomponuje do už probíhající navigace.

Při při hledání cílů, které aplikace nabídne automaticky, se u každého zobrazí hodnocení ostatních uživatelů, vzdálenost a odhadovaná doba cesty k němu. Nová funkce funguje i v České republice a jelikož databáze takových záchytných bodů, jako jsou čerpací stanice, restaurace a další, má Google i u nás bohatou, jistě se bude mnoha řidičům hodit.

Majitelé iPhonů 6S pak také ocení, že nové Google Mapy podporují 3D Touch. Přímo z hlavní obrazovky můžete vyvolat navigování například domů nebo do práce.

Google Maps - GPS Navigation
Google Maps - GPS Navigation