iWant

Mobilní Google Mapy nyní umí měnit trasu podle potřeb uživatele

iWant
Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 417 Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 442 Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 417 Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 442 Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 417 Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 442

Na Google Mapy pro iOS se nyní konečně dostala funkce, kterou mají uživatelé Androidu k dispozici už od října minulého roku. Google pro ni nemá zvláštní název, ale na svém blogu hovoří o „pit stops“. To označuje zastávky pro servis vozu u automobilových závodu, v tomto případě se jedná o předem neočekávané změny trasy.

Pokud řidič aktuálně využívá navigaci Google Map a najednou zjistí, že potřebuje doplnit palivo nebo navštívit toaletu, až dosud musel navigaci opustit, potřebnou lokaci najít a iniciovat navigaci k ní. Pak musel spustit novou navigaci, z nového místa ke konečnému cíli.

Nová verze aplikace Google Mapy pro iPhony a iPady při navigaci nabídne po klepnutí na ikonku lupy vyhledání míst jako čerpací stanice, restaurace, obchody a kavárny a možnost manuálně (i hlasem, což je při řízení velice vhodné) vyhledat jiný cíl. Ten pak zakomponuje do už probíhající navigace.

Při při hledání cílů, které aplikace nabídne automaticky, se u každého zobrazí hodnocení ostatních uživatelů, vzdálenost a odhadovaná doba cesty k němu. Nová funkce funguje i v České republice a jelikož databáze takových záchytných bodů, jako jsou čerpací stanice, restaurace a další, má Google i u nás bohatou, jistě se bude mnoha řidičům hodit.

Majitelé iPhonů 6S pak také ocení, že nové Google Mapy podporují 3D Touch. Přímo z hlavní obrazovky můžete vyvolat navigování například domů nebo do práce.

Google Maps - GPS Navigation
Google Maps - GPS Navigation
Vývojář: Google, Inc.
Cena: Zdarma