Zavřít reklamu

Po dlouhých měsících na palubě lodi konečně vstoupíte na pevnou zem. Rozprostírající krajina se stane vaším novým domovem, a to takovým, o kterém ale nevíte zhola nic. S ostatními členy vaší výpravy zde založíte vůbec první kolonii a nejste si jistí, jak se v neznámém prostředí dokážete zorientovat. Kéž by tu byl někdo, kdo by měl vše pod palcem. Ve hře Founders‘ Fortune od studia Dionic se naštěstí neocitnete v kůži takového vyděšeného objevitele. Právě naopak, budete mít na starost celou nově vznikající kolonii. Strach tak bude o to větší.

Founders‘ Fortune je simulátorem manažera kolonie, takže vám připadne povinnost správně řídit jednotlivé kolonisty. Umístění nové osady i schopnosti jejích prvních obyvatel si budete moci navolit z předem připravených možností před každou novou hrou. To, jak se ale poté budou snaživí kolonisté chovat, samozřejmě nebudete mít úplně pod kontrolou. Každý disponuje osobnostními zvláštnosti a kromě dohledu nad přírodními zdroji budete muset řešit i jejich osobní krize. Hra se v rámci starosti o obyvatele příklání mikro-manažerským taktikám. Z různých statistik a parametrů může tak některým jít hlava kolem. Dokonce i při stavění domů vám hra dá zcela volnou ruku a nechá vás postavit jakkoli nevábně vypadající budovu.

Kromě starosti o obyvatele je však důležité i kolonii neustále vylepšovat. To ve Founders‘ Fortune, stejně jako v mnoha jiných strategiích, obstarává technologický strom. S jeho pomocí dokážete z jedné velké chalupy postupem času udělat vzkvétající obchodní přístav. Vyplatí se rovněž investovat do bojových prostředků. Na ostrově totiž s vašimi svěřenci žijí i agresivní goblini pravidelně podnikající válečné nájezdy. Founders‘ Fortune prostě nabízí od všeho trochu a zaujme určitě jak náročné stratégy, tak i občasné hráče.

Hru Founders‘ Fortune můžete zakoupit zde

Témata: , ,
Patrik Pajer

Absolvent filmu a audiovizuální kultury. Věnuje víc času psaní o hrách než jejich hraní. Budoucí krypto baron.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.