Zavřít reklamu
iWant

V přísně střežených laboratořích nechal Apple některé vývojáře testovat aplikace pro Watch

iWant

apple-watch-apps-features

O Apple Watch víme již od září loňského roku, během podzimu pak byly poskytnuty vývojářům nástroje pro tvorbu aplikací, ale stále má vše jeden háček – hodinky nejsou v prodeji, a tak si vývojáři své aplikace nemohou vyzkoušet v praxi. Až na několik vyvolených. Apple pustil vybrané firmy do svých laboratoří, kde jim dal Watch k dispozici.

Do tajných místností, které jsou přísně střežené a není v nich ani žádný signál, se podle Bloombergu dostali vývojáři z Facebooku, BMW nebo United Continental Holdings. Zhruba měsíc před startem prodeje Watch si poprvé mohli své aplikace vyzkoušet jinak než ve vývojářském simulátoru. Podle 9to5Mac se celkově jednalo o více než stovku vývojářů.

Neznamená to však, že by Apple nějakým způsobem ubral na střežení svého očekávaného produktu. Uvnitř místností, kde nechal vývojáře hodinkové aplikace testovat, není přístup k internetu a nesmí se dovnitř pronést nic kromě zdrojového kódu aplikací.

Apple dokonce zašel tak daleko, že disky, na kterých si vývojáři nakódované aplikace přinesou, následně zůstávají v sídle společnosti. Ta je pak vrátí vývojářům, až se přiblíží datum vydání Watch. S velkou pravděpodobností tak Apple vybraným vývojářům sdělil více, než odkrývají jeho nástroje, které jsou jinak volně dostupné.

Spolu s vydáním Apple Watch se můžeme těšit například na aplikace od Facebooku nebo BMW, ale podle Cult of Mac se dostali do tajných laboratoří také menší indie vývojáři, kteří již dříve na jablečných platformách sklidili úspěch.

Zdroj: Bloomberg, Cult Of Mac